AMUN

Alster Model United Nations

18.-21. septembril toimus Saksamaal, Hamburgis Klosterschule õpilaste poolt korraldatud ÜRO simulatsioon Alster Model United Nations.

Meie koolist osalesid kolm õpilast 11.a klassist: Marta Stefania Dubova, Mari Saffre ja Polina Žurjari-Ossipova, kes esindasid Elevandiluurannikut.

AMUN on ÜRO simulatsioon õpilastele, mida korraldavad õpilased, enamus Hamburgi Klosterschule-st. Osalemine sellisel üritusel annab palju vajalikke oskusi, muu hulgas inglise keele kasutust, uurimisoskust ning julgust rääkida suurema publiku ees.

Avatseremoonial pidasid kõne nii vaba hansalinna Hamburgi juht Corinna Nienstedt kui ka Klosterschule asedirektor Thomas Olliges. Mõlemad kõnelejad tervitasid konverentsil osalejaid Hamburgi ja Klosterschule nimel. Sellele järgnesid minutilised kõned ambassadoride ehk delegatsiooni esindajate poolt, mis käsitlesid aktuaalseid probleeme ja teemasid, nii mõnigi esitas asja humoorikas võtmes.

Kohe peale avatseremooniat suunduti D-hoonesse, kus komiteed oma sessioone pidasid. Marta osales 2. komitees, Mari 4. komitees ning Polina julgeolekunõukogus. Komiteed käsitlesid muuhulgas teemasid autoriõiguse kaitse kindlustamisest internetis, rohingyade kriisist, Liibüa konfliktist jpm.

Kolmandal päeval oli meil kolmetunnine infotund Knut Fleckensteini, EU parlamendi sotsiaaldemokraatide partei poliitikuga. Esialgu tutvustas ta natuke sotsiaaldemokraatia ideoloogiat ning rääkis aktuaalsetest asjadest, mis hiljuti EUs olid toimunud või on hetkel toimumas. Hiljem küsiti talt muuhulgas ka arvamust Brexiti kohta ning ühtse euroopa riigi teemal.

Kõikidel komiteedel oli kaks teemat, mis viimase päeval peaassambleel läbi arutati. Julgeolekunõukogul jõudis arutada kolme teemat, kuna nad peaassambleest osa ei võta. Peale peaassambleed toimus lõputseremoonia. Sel aastal korraldati ka n-ö Committee Challenge‘id, millest kolmel osales 2. komitee ehk Marta, mis andis neile üleüldise väljakutsete võitja tiitli.

Alster Model United Nations oli ilus konverents ning me leidsime nii mõnegi sõbra Hamburgist, mujal Saksamaalt või koguni Taanist.

Mari Saffre (11.a)