Seitenweise

Lugemisvõistluse “Seitenweise – Dein Projekt Zum Buch” võitjad kohtusid Saksamaal

Eelmisel õppeaastal toimus esmakordselt uus Välismaise Koolihariduse Keskuse (ZfA) lugemisvõistlus „SEITENWEISE – Dein Projekt zum Buch”.

Võistlusel osalenud 9. ja 10. klassi õpilased lugesid kooliaasta jooksul läbi Julya Rabinowichi romaani „Dazwischen: Wir”, koostasid lugemispäeviku ja arutlesid romaanis kajastuvate teemade üle. Võistluse eesmärk on tekitada noortes saksa keele õppijates huvi Saksa kirjanduse ja sellega loovalt tegelemise vastu. Võistluse tulemuseks olid loomingulised teosed, mis käsitlesid raamatu teemasid.

Käesoleva aasta võistluse võitjate kohtumine toimus 9.-13. oktoobrini, kus osales 16 õpilast Bulgaariast, Rumeeniast, Ungarist, Gruusiast, Mongooliast, Lätist, Leedust ja Eestist. Eesti finaali võitja Liisa Korjas (11.a klass) lendas koos oma õpetaja Laura Steinbachiga Leipzigisse, et osa võtta põnevast programmist, mis koosnes töötubadest, linnaekskursioonidest ja paljust muust.

Esimesel päeval õppisid osavõtjad üksteist oma riikide esitluste käigus tundma ja tegid koos põneva töötoa, kus õppisid kavandama ja kirjutama lühijutte. Päeva lõpus said õpilased isegi oma oskusi demonstreerida — nad kirjutasid ja illustreerisid väikestes rühmades lühijutu ning tutvustasid lõpuks seda teistele.

Reisi teine päev kulges rahulikult. Kõik õpilased ja õpetajad külastasid imeilusat Leipzigi loomaaeda ja huvilised said osa ka giidiga ekskursioonist. Õhtul kohtuti veelkord, et osaleda linnarallil, kus tuli moodustada grupid ja lahendada mõistatusi, mis juhatasid läbi Leipzigi linna.

Kohtumise viimasel päeval tutvustasid kõik osavõtjad üksteisele ja raamatu autorile Julya Rabinowichile oma lühilugusid ja loomingulisi projekte. Seejärel oli kõigil suurepärane võimalus osaleda vestlusringis proua Rabinowichiga, kus sai talle küsimusi esitada ja raamatus käsitletud teemade üle arutada.

Võitjate kohtumiselt saadud kogemused olid kõigile uskumatult positiivsed, ka Liisale. „See oli väga põnev kogemus. Mulle meeldis erinevaid riike ja kultuure tundma õppida ning leida uusi sõpru. Minu lemmikhetk oli see, kui me üksteisele oma projekte tutvustasime. Kõik inimesed olid väga andekad ja ma olen õnnelik, et sain olla selle kohtumise tunnistajaks.“

Tekst: Liisa Korjas, Laura Steinbach
Fotod: Liisa Korjas, Alexander Schleich