Meie kooli õpilane osales Guinnessi rekordi püstitamisel

Mihkel TreesOma vaikse olemuse pärast teavad mind üsna vähesed peale minu klassi, ning just seda, millega ma väljaspool kooli tegelen. Olen Mihkel, kes nüüdsest õpib 12.a klassis, ning minu hobiks/kutsumuseks on just mitte kõige populaarsem ala koolist, milleks on pikamaajooks. Seda harrastan mina Sparta Spordiklubis, kus olen leidnud endale nö tõelise jooksupere.

Minu suvi 2018 ei möödunud ainult treenides ja võisteldes, kuna tänu jooksu lihtsusele, ükskõik kuhu Eestimaa nurka ma ei kavatsenud minna, mahtusid alati tossud ja kergemad jooksuriided kaasa. Just see ongi jooksu üks võlusid, et seda saab pea kõikjal teha. Võin julgelt öelda, et enamus nädalavahetused suvest olid täidetud erinevate jooksuvõistlustega, milleks olid siis, kas rahvaspordisündmused, Eesti Meistrivõistlused või mõni tore linnajooks. Nendest tooksingi välja mõned tähtsaimad saavutused.

Esimeseks suuremaks võistluseks suvel oli EMV 3x800m Rakveres. Eespool tutvustasin end kui pikamaajooksjat, aga siin toon välja juba lühimaa võistluse. Nimelt minu treeneril oli minusse lühimaal nii palju usku, et valis mu 3x800m teatejooksu Sparta jooksuperet esindama U20 vanuses. Minu üllatuseks ja suureks rõõmuks saavutasime võistluses 3. koha ning sain endale ühe uhkeima medali.

Jaanipäeva paiku toimus Pärnus Eesti Vabariik 100 maraton ja poolmaraton. Mina läbisin edukalt nii Spartat kui ka TSG-d esindades selle, saavutades MJ vanuses 1. koha ning üldarvestuses võimsa 11. koha. (All jooksu tavamedal, kuna autasustati originaalselt ilma erilise medali ja karikata).

Suve kõige olulisemaks jooksusündmuseks nii mulle kui Eesti kergejõustikuliidule ja Eestile oli 100×10 000m Guinnessi rekordi üritus.
Selline suursündmus tõi kohale Eesti paremiku 10 km jooksudest ja ka mõned nimekamad inimesed. Minu suureks rõõmuks mahtusin mina igati hästi sinna tiimi, kes rekordit purustama hakkasid. Pärast 3 päeva jooksu lõpetas viimasena rajale läinud Saskia Alusalu, ning pani punkti kogu suurüritusele ja ajaks mõõdeti meil 61:36:06. Meie eesmärk oli ületada Inglismaa kuningliku õhujõu mitteametlikku rekordit, mis oli püstitatud 24. mail 2018 64:36:22 (Ametlikuks ajaks 2015 aastal püstitatud USAs Illinoisis 69:06.52). Nagu aegadest järeldada, siis me uuendasime rekordit pea 3 tunniga, mis on meeletu saavutus, ning nüüd ainult ootame, et Guinness meie rekordi kinnitaks.

Ühe nimekaima jooksusündmusena Eestis toimus Rakveres ööjooks, kus mina jällegi röövisin pika eduga M18/MJ esikoha. Kahjuks sellisel sündmusel eraldi vanusegruppide esindajaid ei autasustatud, kuigi tegu on vägagi suure jooksuga.

Peale ööjooksu augusti viimasel laupäeval toimus nimekas jooks ümber Ülemiste järve, mille kogupikkuseks oli u.14km. Tegu on erilise jooksuga, mille kõigus lastakse ühel korral aastas inimesi Ülemiste veehoidla ja puhastusjaama territooriumile. Ülemiste järve jooks on neljas järvejooks neljast, millele eelnesid Harku 6,5 km; Pühajärv 10,7 ja Saadjärv 17 km. Sellel jooksul noppisin jälle kindla võidu M18 vanuseklassis, ning kogu sarja kokkuvõttes võites 3 järve 4st, tulin ma M18 üldvõitjaks ja üldkokkuvõttes 11. kohale.

Nüüd tuleb teha viimased korralikud ettevalmistused ja tuua võit koju ka Eesti suurimas jooksupeos, milleks on Tallinna Maraton, kus lähen võistlema poolmaratoni distantsil.

Mihkel Trees, 12.a

 

medalid

Medalid vasakult: EV100x10 000m Guinnessi rekordi medal; EMV 3x800m 3. koht; Pärnu Eesti Vabariik 100 medal ja Eesti ööjooksu medal

karikad

Karikad vasakult: Suvejooks ümber Saadjärve 17km M18 1. koht; Ülemiste järve 14km M18 1. koht ja Pühajärve 10,7km M18 1. koht.