Meie kooli õpilased on loovad improviseerijad

4. aprillil 2023 toimus Von Glehni Teatris Tallinna Noorte Improturniir. See on koolinoortele suunatud lõbus võistlusmäng, milles eri koolide õpilaste võistkonnad omavahel teatritegemises mõõtu võtavad.

Eesti Improteatri näitlejad treenisid õpilasi impro esinemiseks ja valmistasid rühmad ette.

Erinevalt tavalisest teatrist sünnib improteatri etendus alati kohapeal, publikult inspiratsiooni saades. Seetõttu said nüüd selgeks vajalikud improtehnikateks ja impromängudeks nimetatud esinemise võtted. Kuidas käib lugude ja laulude loomine, mis nipid on tähtsad põneva ja naljaka stseeni tekkeks? Pärast improvisatsioonilise teatri treeningtundides õpitut panid võistkonnad end proovile suurel lõppüritusel – Tallinna Noorte Improturniiril.

Tallinna Saksa Gümnaasiumi õpilased Loviise Aarelo (7.b) ja Maria Kalbus (8.a) olid Veimevaka meeskonnas ning saavutasid naiskonnaga turniiril 1. koha. Tüdrukud on ka varasematel aastatel sellel võistlusel edukalt esinenud.

Palju õnne tublidele osalejatele!

Koolitusi ja meie õpilaste osalemist koordineeris teatritrupi KOKK juhendaja Eva Kalbus.

Fotod: erakogu