Eriauhinnad Õpilaste teadusfestivalilt

16.–17. aprillil toimus Tartus ERMis Eesti Teadusagentuuri korraldatud Õpilaste teadusfestival, täis silmiavavaid stendiesitlusi, vestlusi teiste osalejatega ning huvitavat ja konstruktiivset kriitikat lastelt kuni vanameistriteni.

Tallinna Saksa Gümnaasiumi õpilastest pälvisid kaks Õpilaste teadusfestival eriauhinna:

• Mihkel Annus (12.a klass) ,,Kirjatüübi loomine” (juhendajad Erik Joasaare ja Anton Koovit) – Eesti Kunstiakadeemia eriauhind
  • Taavi Kalev (12.b klass) ,,Keava ringstruktuuri tekkepõhjus – meteoriidikraater või maismaalise tekkega pinnavorm” (juhendajad Ivi Olev ja Siim Veski) – Portaali „Eesti Geoloog“ eriauhind

Tubli esituse tegi samuti Kadri Müürsepp (12.a klass) tööga ,,Erinevates muusikastiilides instrumentaalpalade mõju 15–18-aastaste noorte südametööle, vererõhule ja heaolutundele” (juhendaja Ene Uibo).

Õpilasi toetas ja aitas õpetaja Anu Tuulmets.

Palju õnne õpilastele ja nende juhendajatele!

Õpilaste teadustööde riikliku konkursi 2019 tulemused

,,Õpilaste Teadusfestival 2019 oli ainulaadne kogemus, mis võimaldas mul tutvuda andekate Eesti noortega ja nende töid näha. Hoolimata sellest, et lisaks vaimsele pingele pakkus võistlus ka füüsilist koormust stendiesitluste ajal jalalihastele, sain juurde vajalikke tutvusi, soovitusi edasiseks ning ka konstruktiivset kriitikat ekspertidelt ja vanameistritelt. Atmosfäär oli meeliülendav, kus vestlused leidsid kergelt alguse ja sai nii mõndagi juurde õpitud.”
– Mihkel Annus

Teadusfestivalil käisid ideid ammutamas ja inspiratsiooni saamas ka meie kooli 10.b ja 10.c klass, kellel seisavad uurimis- ja praktilised tööd ees järgmisel õppeaastal.