12.c klass teatrifestivalil

Grand Prix 12.c klassile kooliteatrite festivalil

10. aprillil toimus üle kahekümneaastase ajalooga kooliteatrite festivali Kanutiaia Kann lõppvoor.

Esimene valik tehti salvestiste põhjal ning meie kooli 11.c klassi etendus “Lumivalgeke ja 7 pöialpoissi” valiti festivali avaetenduseks, mis tekitas nii saalisviibijates kui ka žüriis lustliku meeleolu.

Kõrgeima tunnustuse vääriliseks pidas auväärt žürii aga 12.c klassi siirast ning uskumatult avalat ülesastumist, kus tõsised emotsioonid vaheldusid lustlike tantsunumbrite ja muusikahelidega. Etenduse pealkiri oli “Z-generatsioon- kes me oleme?” ning tõepoolest saigi aimu meie abiturientide unistustest, hirmudest ja arusaamadest.

Meie koolis armastatakse teatrit külastada ja ise teatrit teha, sest igaüks, kes on kas või kordki koolipõlves laval esinenud, võtab endaga täiskasvanuellu kaasa portsu enesekindlust ja väjlendusoskust. Tunnustus on seda hinnalisem, et meil ei ole ei näiteringi ega kooliteatrit, vaid mõlemad etendused on sündinud kirjandustundides ja vahetundides.

Eriline tänu Andresele, sest ilma temata ei oleks meie kooli etenduste visuaal ekraanil nii laval toimuvat toetav ning ükski muusikapala või muu heli ei algaks ega lõppeks õigeaegselt. Aitäh, Andres, et teostad lavastaja hullemadki ideed!

Palju õnne võidukale 12.c klassile!

Õpetaja Anu Kušvid