Meie õpilased olid Baltimaade saksa keele olümpiaadil väga edukad

BDO7. ja 8. mail toimus veebis Leedu Saksa Keele Õpetajate Seltsi poolt korraldatud Baltimaade saksa keele olümpiaad, kus osalesid 30 parimat saksa keele tundjat Eestist, Lätist ja Leedust. 2021. aasta olümpiaadi teemaks oli „Avastame virtuaalselt saksa keeles Leedut“.

Oma tervitussõnad olümpiaadis osalejatele edastasid nii Saksamaa LV suursaadik Leedus Matthias Sonn, Vilniuse Ülikooli rektor Prof. Dr. Rimvydas Petrauskas kui ka Leedu Saksa Keele Õpetajate Seltsi esimees Edvinas Šimulynas.

Olümpiaad algas 5-liikmeliste gruppide kodutööna valminud esitlusega teemal „Unser Land und wir“/ „Meie maa ja meie“ ning jätkus kahel päeval individuaalsete ülesannete, grupitöö ning selle esitlusega. Iga õpilane pidi kirjutama pikema teksti blogipostitusena saades inspiratsiooni ette antud videost ning grupitööna valmis interaktiivne esitlus Saksamaa ja Leedu suuruselt teise linna Kaunase sidemete kohta. Olümpiaadi programmis olid ka viktoriin Baltimaade kohta ning lõbus ja õpetlik teatri töötuba.

Meie kooli õpilased olid Baltimaade saksa keele olümpiaadil väga edukad. Ann Kaarde ja Kadri-Ann Lainde (12.a) jagasid auväärset teist kohta.

PALJU ÕNNE!

Õnnitleme ja täname õpetajaid: Kaja Reissaar ja Alexander Voss.