Meistritiitlid Tallinna koolinoorte meistrivõistlustel korvpallis

Viimasel paaril aastal on kevad olnud veidi nukram, kuna Tallinna koolinoorte korvpalli võistlusi pole toimunud.

Eile, 19. aprillil oli taaskord suurepärane ja päikesepaisteline kevadilm ning paljudel oli põhjust sammud seada legendaarsesse Kalevi Spordihalli. Tallinna XLI koolinoorte spordimängude meistrivõistluste korvpalli medalimängudes olid TSG õpilased esindatud igas võistlusklassis.

Põhikooli tüdrukud jäid finaalis väga napilt alla Tallinna Linnamäe Vene Lütseumi tüdrukutele, kuid südilt võitleti viimase sekundini. Hõbemedali üle saab vaid rõõmustada, sest vastased olid väga tugevad.

Võistkond mängis koosseisus: Helena Uuehendrik, Laura Mägi, Alisa Koort, Elerin Meier, Maria Kalbus, Getter Rõivassepp ja Loviise Aarelo.

Gümnaasiumi neiud jäid pronksi kohtumises alla Vanlinna Hariduskolleegiumi võistkonnale ja leppisid IV kohaga. Taaskord tuleb tõdeda, et vastased olid tugevad ja neljanda koha üle võib uhkust tunda.

Võistkond mängis koosseisus: Sofia Safronova, Marianne Ronk, Melissa Joala, Keiti Liis Kukk, Nora Liske, Maarja Neeme, Elisaveta Kaidis, Eva Christine Meigas, Eleriin Vaas ja Liis Marii Koot.

Põhikooli poisid mängisid pingelise mängu Tallinna Rahumäe Põhikooli meeskonna vastu. Terve mängu tagaajaja rollis olnud TSG poisid jõudsid kaasaelajate toel 4. veerandajal vastastele järgi ja võitsid lõpuks raske lahingu kolme punktiga. Auhinnaks kuldne esikoht ja Tallinna koolinoorte meistritiitel!

Võistkond mängis koosseisus: Remi Edur, Oskar Nõlvak, Markus Uuehendrik, Juhan-Joosep Maiste, Maarjo Vaikna, Richard Ploomipuu, Erik Mändmaa, Kiur Haidak, Franz Frederick Oja ja Georg-Marten Jäe.

Gümnaasiumi noormehed tunnistasid turniiri algusest saadik ainult võite. Enesekindlat mängu ja hea tasemega korvpalli näidati kõikide vastu. Ka finaali vastast Reaalkooli võideti juba vahegrupis. Kahjuks selgus väga viimasel minutil, et Reaalkoolile finaalideks mõeldud päev ei sobi ja mängule nad kohale ei tulnud. Seega saavutasid TSG noormehed Tallinna koolinoorte meistrivõistlustel kuldse esikoha!

Õnneks said poisid ikkagi ka veidi mängurõõmu tunda, sest 3. koha saanud Arte Gümnaasiumi meeskond oli nõus pidama kahe veerandajalise sõprusmängu. Sümboolselt võideti ka see mäng.

Võistkond mängis koosseisus: Mattias Rausberg, Johannes Ränd, Keir Kaarel Kalf, Karl-Patrick Lünekund, Mark Nurmsalu, Henri Thor Parve, Artur Evestus, Rasmus Rihard Allmägi, Albert Roolaid ja Herman Tamm.

Treenerite rollis olid meie kaks kehalise kasvatuse õpetajat Kaido Saks ja Mare Paist.

Kokkuvõtteks võib öelda, et korvpalli võistlusi on pikalt igatsetud ja käesolev aasta soosis meie võistkondi.

Suur kiitus kõikidele mängijatele! Tallinna Saksa Gümnaasiumi pere on teie kõigi üle väga uhke!