Saksakeelne orienteerumismäng koos 32. Keskkooliga

6. aprillil toimus TSG ja 32. Keskkooli ühine Loquiz orienteerumismäng vanalinnas teemal “Sakslaste jälgedes”.

Võisteldi ühistes meeskondades ja kaasa lõid õpilased, kes on hakanud saksa keelt õppima algajatena 10. klassis.

Mängu käigus saadi muu hulgas teada, et Saiakangi nimetus 14. sajandil oli Weckengang, kuna siin asus palju saiapoekesi. Pildistati Tallinna vanimat tegutsevat kella Pühavaimu kiriku seinal aastast 1684, mille autoriks on Christian Ackermann.
Praegune Kinga tänav kandis varem aga nimetust Schuhstrasse, kuna siin asusid saapapoed ja kingsepaärid.
Praeguse Nukuteatri hoones alustas 1809. aastal tegutsemist esimene saksakeelne professionaalne teater.

Tallinna vanalinna on huvitav avastada ja ka seekordse mängu jooksul kogesid õpilased ise, kui palju saksa ajaloo ja kultuuri jälgi võib Tallinnas leida.

Orienteerumismängu võitjaks tuli mõlema kooli ühine võistkond, kuhu kuulusid Mari-Anne Mee (TSG 10.c klass), Käthlin Popov (TSG 10.c klass), Patricia Pintsaar (32. keskkool, 10.a klass) ja Lisbeth Mikson (32. Keskkool, 10.a klass).

Õnnitleme võitjaid!

õpetaja Küllike Kütt