mustamäe kaasaegne viievõistlus

Mustamäe kaasaegne viievõistlus 2019

30. mail toimus Tallinna Saksa Gümnaasiumis Mustamäe kaasaegne viievõistlus. Teadmistepõhist võistlust algklassi õpilastele korraldab meie kool juba 15. korda.

Tegemist on ainsa algklassidele mõeldud võistlusega Mustamäel, mis loob kogukonna- ja ühtsustunde ning toob kokku meid, mustamäelasi.

Võistlus toimus teatevõistlusena, kus osalesid 1., 2., 3. klasside kiired ja nupukad 5-liikmelised võistkonnad. Võistlusülesanded hõlmasid eesti keelt, matemaatikat, kehalist kasvatust, variat-arvutit, loodusõpetust ning vajasid lahendajalt nutikust ja tähelepanelikkust. Ühtlasi oli igal võistkonnal võimalus koguda meeskondlikult lisapunkte viktoriinil, pusle kokkupanemisel ning ristsõna või sudoku lahendamisel.

Omavahel võtsid mõõtu Tallinna Arte Gümnaasium, Tallinna Mustamäe Gümnaasium, 32. Keskkool, Tallinna Tehnikagümnaasium ning Tallinna Saksa Gümnaasium.

Sellel aastal ostutusid tublimateks:

1. klasside arvestuses – Tallinna Saksa Gümnaasium, Tallinna Tehnikagümnaasium ja 32. Keskkool.

2. klasside arvestuses – Tallinna Tehnikagümnaasium, Tallinna Saksa Gümnaasium ja Tallinna Mustamäe Gümnaasium.

3. klasside arvestuses – Tallinna Saksa Gümnaasium, Tallinna Mustamäe Gümnaasium ning Tallinna Tehnikagümnaasium.

Üllatuskülaliseks oli teadusteater Kolm Põrsakest, kes rõõmustas ja motiveeris lapsi teadust avastama. Lapsed said kohapeal näha ja kogeda teaduse võlu: lahvatasid mitmevärvilised leegid, sai tossu ja pauku.

Lastel oli võimalus kohtuda endiste lasteaiakaaslastega ning õpetajatel omavahel kogemusi jagada.

Auhindu jagus kõigile. Meie erilised tänusõnad kuuluvad Mustamäe Linnaosa Valitsusele spordi, kultuuri ja hariduse toetamise eest. Suured tänud ka Energia avastuskeskusele, Teaduskeskusele AHHAA, Tallinna Linnamuuseumile, Tallinna Botaanikaaiale, Eesti Loodusmuuseumile, Lottemaale, Iloni Imedemaale, Nõmme Seikluspargile ja Tallinna Saksa Gümnaasiumile vahvate auhindade eest.

Aitäh kõigile! Nii toetajatele, õpilastele kui ka Mustamäe koolide õpetajatele õpilaste võistluseks ettevalmistamise eest ning peatse kohtumiseni XVI Mustamäe kaasaegsel viievõitlusel Tallinna Saksa Gümnaasiumi uhiuues ja ainulaadses koolihoones.

Tallinna Saksa Gümnaasiumi
algõpetuse õppetool