kaasaegne viievõistlus 2017

“Kaaseagne viievõistlus” Mustamäe koolidele – kogukonnatunne ja mõõduvõtmine

Iga aasta maikuu kolmandal või neljandal nädalal toimub meie koolis teadmistepõhine Mustamäe koolide “Kaasaegne viievõistlus”.

25 . mail 2017 oli juba 13. kord. Võistlus tõi Tallinna Saksa Gümnaasiumisse külla hulgaliselt Mustamäe koolide õpilasi ja õpetajaid.

Kõik me oleme naabrid, üksteisest kiviviske või krossijooksu kaugusel. On ju tore ja vahva, kui naaber tunneb naabrit.
Omavahel võtsid mõõtu Tallinna Arte Gümnaasium, Tallinna Mustamäe Gümnaasium, Tallinna Tehnikagümnaasium, Tallinna 32. KK ja Tallinna Saksa Gümnaasium.

Võistlesid I, II, III klasside nutikad 5-liikmelised võistkonnad. Võistlus toimus teatevõistlusena.
Võisteldi vanusastmeti igas õppeaines individuaalselt ja kogu viievõistluses võistkondlikult.
Võistlusülesanded olid loova ja rakendusliku sisuga hõlmates eesti keelt, matemaatikat, loodusõpetust, variat – arvutis, kehalist osavust.

I klasside arvestuses osutusid tublimateks Tallinna Saksa Gümnaasium (Emily Goldin, Elisaveta Kuznetsova, Eldar Jevgrafov, Katerina Petrova, Caius Priit Riisalu), Tallinna Tehnikagümnaasium ja Tallinna Mustamäe Gümnaasium.

II klasside arvestuses 32. KK, Tallinna Saksa Gümnaasium (Saskia Olep, Birgit Kolts, Epp Helene Hansen, Elerin Meier, Glen Kõiv) ja Tallinna Mustamäe Gümnaasium.

III klasside arvestuses Tallinna Mustamäe Gümnaasium, Tallinna Saksa Gümnaasium (Joonas Sooneste, Iko Ingmar Jõks, Raul Pata, Meribel Maivel, Laura- Liis Kale) ja 32. KK.

Igal aastal on õpilasi üllatanud erinev külaline. Oleme kasutanud oma kooli vilistlasi, kuid ka toredaid esinejaid väljaspoolt, kes pakuvad närvikõdi ja huumorit suurtele ja väikestele.

Sellel aastal tegi teaduspõhiseid keemiakatseid meie kooli vilistlane Sandra Reivik.

Võistlus paneb õpilased omavahel mõõtu võtma, kuid tore on kohtuda ka sõpradega, kellega lasteaias koos käidi. Tekitab kogukonnatunde nii suurtes kui ka väikestes- oleme naabrid ja mustamäelased.

Väikesi auhindu on alati jätkunud kõigile. Ürituse avasõnad ütlesid ürituse toetajad: Tallinna Saksa Gümnaasiumi vilistlane, Tallinna Linnavolikogu aseesimees, sporti ja teadmisi väärtustav Lauri Laats ning Mustamäe Linnaosast haridust ja kultuuri arendav, võistlejaid julgustav, alati naeratav Tiiu Polli. Võistluse soojendusharjutused olid meie kooli vilistlase, õpilasi innustava, optimistliku ja hooliva direktori Kaarel Rundu poolt.

Iga kordaläinud üritus on väärt kogemus!

Aitäh Mustamäe koolide õpetajatele õpilaste ettevalmistamise ja kaasaelamise eest!
Suur tänu Tallinna Saksa Gümnaasiumi algklasside õpetajatele ürituse korraldamise ja läbiviimise eest!

Tallinna Saksa Gümnaasiumi klassiõpetajate nimel
Külli Arand