Poola päev Kännukuke raamatukogus

21. septembril oli Kännukuke raamatukogusse kutsutud 4.a klass, kellele tutvustati Poola kirjaniku Janusz Korczaki raamatut “Kuningas Macius Esimene”.

Theatrumi näitleja ja lavastaja Marius Peterson luges katkendit raamatust ning ärgitas õpilasi mõtlema ja arutlema teemal laste oma riik ja selle seadused. Poola saatkonna esindaja Slawomira Borowska-Peterson tutvustas eri riikide lippe ja vappe. Hariva kohtumise lõpuks valmisid õpilastel oma riikide lipud ning vapid koos põneva legendiga.

Suur aitäh Kännukuke raamatukogule, Marius Petersonile ja Slawomira Borowska-Petersonile.

Kirjanik Janusz Korczak on öelnud oma raamatu “Kuningas Macius Esimene” kohta järgmist:

“See on ebatavaline raamat nendele lastele, kes on valmis minema reisima maailma, kus nad saavad võidelda, seadusi kehtestada, ringi rännata ja neid ümbritsevat tegelikkust muuta, ent samuti veenduda selles, et iga otsus toob endaga kaasa teatud tagajärjed. Kuid maailma muutmine on ilus, vältimatu, ehkki ka ränkraske ja tänamatu ülesanne.”