Osalusteatri etendus “Lood elust enesest”

Laupäeva, 8.oktoobri õhtul kogunesid 10.c, 11. c ja 12.c õpilased Fotografiskasse, kus toimus vaimsele tervisele pühendatud osalusteatri etendus “Lood elust enesest”.

Vaimse tervise kunstMTÜ Ajumängud on leidnud huvitava väljundi, kuidas antud aktuaalsete teemadega tegeleda. Laval oli kitarriga muusik, kolm näitlejat ja moderaator ning kogu ettevõtmisele lisas kaalu professionaalne psühhiaater, kes esitatud igapäevaseid situatsioone kommenteeris. Kuna tegemist oli osalusteatriga, siis iga sketši puhul pidi publik algul omavahel arutlema ning oma ekspertarvamuse lisama. Oli tõesti tore, et kõik innukalt arutlesid.

Kui oli esitatud igapäevasid olukordi peredes, kus keegi ärritus või oma käitumisega lähedastele (ning ka iseendale) liiga tegi, pöörduti saali poole, et ka pealtvaatajad oma lugusid jagaksid. Kui tavaliselt on sellises kohas piinlik vaikus, siis mitte etendusel, kus viibivad TSG õpilased. Meie õpilased jagasid oma väga isiklikke lugusid, mille näitlejad laval kohe etüüdiks vormisid ning esitasid. Saalis, kus oli väljas ka vaimse tervisega kimpus olevate inimeste maalid, tekkis mõnus sünergia, lavastatud olukordi arutati ka võhivõõra naabriga.

Kindlasti osadele inimestele meeldib rohkem traditsiooniline teater, kuid hilisõhtul noortega Telliskivi loomelinnaku õueplatsil muljeid vahetades jõudsime järeldusele, et me ei pea ühtki oma tunnetest “ära pakkima” või alla suruma ning et ükski lugu meie elus ei ole tähtsusetu – tänu nendele oleme just need ägedad inimesed, kes me oleme. Vajadusel peaksime pöörduma spetsialistide poole ja veel: iga inimese elust saaks kirjutada huvitava raamatu või tekitada lavastuse!

Kuna tegemist on ürituste sarjaga, siis jääme ootama järgmisi huvitavaid ettevõtmisi, kus osaleda – kasuteguris pole mõtet kahelda. Täname Tallinna Haridusametit, kes antud projekti toetab ja õpilased pidid tasuma vaid 5 eurot- aitäh!

Õpetaja Anu Kušvid