9.a klass osales planeerimismängus “Kliimaneutraalne linn”

Tallinna Saksa Gümnaasiumi 9.a klass osales 13. oktoobril Goethe-Instituudi loodud planeerimismängus “Kliimaneutraalne linn”.

Ilm läheb iga aastaga aina soojemaks. Kliimas tekivad muutused, kuna inimesed tarbivad üha enam fossiilkütuseid, raiuvad metsi ja tegelevad intensiivpõllumajandusega. Soojusallikaid on üha rohkem, põuda esineb sagedamini, liustikud sulavad, mereveetase tõuseb.

Planeerimismänguks said õpilased endale rollid, näiteks: linnapea, tööstusliidu ja turismibüroo esindajad, pensionäride ühingu “Hõbesurfar” ja perede liidu esindajad jne. Linnapea kutsel tulid linna huvirühmade esindajad ümarlaua taha kokku. Kindlast eelarvest lähtudes tuli pidada läbirääkimisi võimalike meetmete üle ja kokku leppida selles, kuidas linna CO2-heidet 2030. aastaks poole võrra vähendada. Perspektiivis sooviti linn kliimaneutraalseks muuta ja mitte enam CO2-heidet tekitada, et aidata maakera soojenemist peatada.

Projektis osalevad sel aastal Taani, Eesti, Iirimaa, Läti, Leedu, Poola, Tšehhi, Araabia Ühendemiraadid ja Suurbritannia. Eestist osales projektis 6 kooli.

Mängu käigus said õpilased proovida oma läbirääkimisoskust ja kompromisside leidmise kunsti. Õpilastele meeldis ennast selles osas proovile panna ja nad soovivad tulevikus kindlasti osa võtta nii MUNOTist kui ka saksakeelsest väitluskonkursist “Jugend debattiert”.

VIDEO: Vaata mängus esitatud ettepanekuid

Õpilasi juhendas Küllike Kütt.
Täname Erik Joasaaret ja Erik Remmat toetuse eest!