Tutvumisreisid Saksamaa ülikoolidesse

12. a klassi õpilased Sigrid Saagpakk ja Vanda Reinmets räägivad oma tutvumisreisidest Saksamaa ülikoolidesse.

Sigrid tutvus ülikoolidega Baden Württenbergi liidumaal, Vanda preemiareis viis teda Greifswaldi ülikooli.

Tutvumisreis Baden-Württembergi

Stuttgarti kunstiakadeemiaTänavu juunis toimus Saksamaal Baden-Württembergi liidumaal tutvumisreis kohalikesse kõrgkoolidesse ning ülikoolidesse.

Baden-Württemberg Internationali poolt korraldatud programmist võtsid osa seitsme erineva Euroopa riigi esindajad, kelle hulka kuulusid igast riigist reeglina 2 õpilast ning õpetaja. Kohapeal võeti osalised vastu ja järgneva nädala jooksul tutvustati erinevaid õppimisvõimalusi Baden-Württembergis.

Nädala jooksul külastas rahvusvaheline grupp  nii Stuttgardi kunstiakadeemiat kui ka  Stuttgardi kõrgkooli, ametikooli Leonbergis,  Konstanzi ülikooli, Weingarteni pedagoogilist kõrgkooli  ja Ravensburg-Weingarteni kõrgkooli ning filmiakadeemiat Ludwigsburgis. Lisaks tavalistele õppejõudude esitlustele koolide õppesüsteemist ja õppimisvõimalustest oli võimalus rääkida kohalike tudengitega, kes tutvustasid grupile kampuseid ja olid lahkelt nõus vastama rohketele küsimustele.

See reis andis kõigile osavõtjatele hoopis teistsuguse perspektiivi ja heitis valgust tihti ülikoolide kodulehtedel mitte asuvatele tahkudele.

Sigrid Saagpakk, 12.a

Tutvumisreis Greifswaldi ülikooli

Greifswaldi ülikooli aulaAprilli lõpus toimus Riias Baltimaade saksa keele olümpiaad ning kolme esikoha auhinnaks oli reis ühte Saksamaa ülikoolilinna – Greifswaldi.

Greifswald on väike linn Saksamaa põhjaosas ning koosneb põhiliselt ülikoolihoonetest, üliõpilaste arv moodustab ühe viiendiku linna elanikkonnast. Meile oli koostatud tihe tutvumisprogramm Greifswaldi ülikooliga, kuhu kuulusid erinevatel loengutel osa võtmine, eksursioonid ülikooli hoonetesse ning kahe raamatukogu külastused. Samuti käisime kuulamas Eestis töötava Saksa suursaadiku diskussiooni ülikooli aulas, kus saime näha kui suur huvi on Saksa poliitikutel ja üliõpilastel Eesti vastu. Peale selle kohtusime veel kutsenõustajaga, kes rääkis meile üliõpilaste elust ja Saksamaa ülikoolide üldisest korraldusest. Õhtuti oli meil vaba aega, et iseseisvalt tutvuda linnaga.

Reis oli informatiivne ja tore.

Vanda Reinmets, 12.a
Baltimaade saksa keele olümpiaadi 3. koht