Vahva integratsiooniprojekt

Õismäe Vene Lütseum kutsub meie kooli gümnasiste oma kooli jõulupeole. Pidu toimub juba sel reedel algusega kell 17 ning on külalistele tasuta.

Õpilastel on ette valmistatud vahva tantsuprogramm ning kuulutuselt saad lugeda, mida põnevat veel plaanis on. Kindlasti on huvitav vaadata, kuidas oma üritusi korraldavad vene kodukeelega noored ja läbi ühiste kogemuste ka endale uusi sõpru leida.

Nimetatud kooliga seovad meid juba varasemalt kultuurisidemed. Eelmisel aastal käis tänane 12.a osalemas luuleprogrammis “Dekadents eesti klassikalises luules”, kus vene noored esitasid eesti klassikute venekeelseid tõlkeid ja meie õpilased eestikeelseid originaalluuletusi.

Novembri lõpus käis kogu Vene Lütseumi gümnaasiumiosa ja 6 õpetajat meie koolis vaatamas 11.c klassi lavastust Kalevipojast. Lõppemas on Euroopa kultuuripärandi aasta ning koolinoortel igati hariv teada, kust on tulnud meie šokolaadivabriku nimi Kalev ja miks meil on müügil maiusetahvlid nimedega Linda ja Kalevipoeg.

Kuna meie koolis on lühikest aega õppinud vahetusõpilasena üks Vene Lütseumi noormees, oleme juba tuttavamaks saanud õpilaskonnaga.

Seega, kui Sul on reede õhtuks plaanid tegemata, siis üks tore “Tantsulka” ootab Sind!

tantsulki