Eesti Vabariik 103: teistmoodi tähistamine

Kõigile teadaolevatel põhjustel on sel aastal kahjuks võimatu pidada kogunemisi ja aktusi. Ometi soovis TSG pere seda koolivaheajaeelset pidulikku päeva kuidagi eriliselt defineerida.

Läheneva EV sünnipäeva puhul kostusid vahetundides eestimeelsusest pakatavad laulud, tuttavamaid said noored kaasagi laulda. 7.-12. klassides oli kooliperet ühendava hingesideme tekkeks võimalus klassijuhatajatundides vaadata ekraanilt päev varem valminud materjali.

Enamik klasse alustaski klassijuhatajatundi pühalikult seistes ning ekraanilt esitatavat hümni läbi maskide kaasa lauldes. Seejärel oli võimalik vaadata harivat animatsiooni Johann Voldemar Jannseni, meie hümni sõnade autori elust, kes oli 19. sajandil üks mõjukamaid eestlasi üldse. Animatsiooni koostasid oma uurimistöö käigus Jaroslavna ja Geiry 11.c klassist.

Eriti kahju, et seoses juba peaaegu aastaseks veninud eriolukord on nõrgendanud vilistlaste füüsilist kohalolu meie majas ning seetõttu jäi ära ka traditsiooniline lahtiste uste päev, mil endised õpilased tundides esinemas käivad ja hiljem kohvilauas õpetajatega muljetavad.

Kuid vastavalt meie kooli vanasõnale, et SA VÕID KÜLL LAHKUDA TSGst, KUID TSG EI LAHKU SINUST, tegi meile muusikalise pöördumise rahvusvahelise karjääriga muusik Ingrid Lukas. Kuna tema tegutseb Šveitsis ka muusikaterapeudina, siis soovis ta oma viisijupiga sisendada noortele, et igaüks on eriline ja imeilus, pole vaja end võrrelda, vaid üles leida just see oma hinge meloodia, mis meid kõiki unikaalseks teeb.

Ühise, kuid eraldi klassiruumides toimuva klassijuhatajatunni pidulik aastapäevakõne tuli meie abituriendilt Henry Orlovilt, esinejanimega Pluutolt. Tema asjalikud mõtted võeti klassides vastu tormilise aplausiga – seda enam, et meie koolivend oli just eelmisel õhtul pääsenud Eesti Laulu finaali.

Klassijuhatajatundi elavdavaks momendiks oli Kahoot võistlus teemakohaste küsimustega. Võistlus oli korraldatud vanuseastmeti, põnevust ning suisa kilkamistki oli palju. Igas klassis selgitati välja ka oma kolm parimat. Nii mõnigi tegi aga järelduse, et oma silmaringi võiks ikka rohkemgi avardada.

HEAD EESTI VABARIIGI LÄHENEVAT SÜNNIPÄEVA!

Õpetaja Anu Kušvid