õpiranne Berliini 2024

Erasmus+ õpiränne Berliini 2024

3.–6. juunil 2024 osalesid 16 Tallinna Saksa Gümnaasiumi 11.b klassi õpilast, kes on teinud või teevad saksa keele keelediplomit (Deutsches Sprachdiplom I ja II), Erasmus+ õpirändel Berliini.

Õpirände vastuvõtvaks organisatsiooniks oli Katholische Schule Liebfraueni kool Berliinis. Õpirände eesmärkideks olid õpilaste saksa keele oskuse täiendamine ja keeleõppe jätkamise motiveerimine ning tutvumine saksa kultuuriga. Saadi ülevaade EU 2024 valimistest ja Saksamaa parlamendi tööst ning loodi uusi kontakte.

Programmi poliitilise poole raames külastati nii Liidupäeva (Bundestag), Reichstagi kui ka Eesti Vabariigi saatkonda Berliinis. Igas külastatud asutuses tutvustati õpilastele sealset tööd, ajalugu ning ka nende asutuste olulisust noortele ning ka noorte endi võimalikke rolle tulevikus.

Selleks, et õpilastel oleks võimalik luua uusi kontakte ning harjutada saksakeelset suhtlust, tutvustasid eesti õpilased Eestit, meie haridussüsteemi ja digilahendusi ning ka siinset kultuuri saksa õpilastele, kellega koos nendest esitlustest ja ka EU 2024 valimistest ajendatult arutelusid peeti ja presentatsioone koostati.

Saksamaa kultuuri ja ajalooga tutvumiseks osaleti Berliini ajalooliste mälestusmärkide tuuril, külastati kunagisse Stasi vanglasse rajatud muuseumi (Stasi Museum Berlin) ja Berliini tehnikamuuseumi (Deutsches Technikmuseum Berlin).

Õpirände organiseerisid õpetajad Kaja Reissaar ja Liisa Meriste koos Katholische Schule Liebfrauen õpetajatega Ulrike Stamp ja Gina Machowecz.

Täname Eesti Suursaatkonda Berliinis ja suursaadikut Kalvi Noormäed.

Õpetaja Liisa Meriste