õpiränne

Erasmus+ õpiränne Kempenisse

4. –10. juunil 2024 toimus TSG 10.b klassi õpilasgrupi Erasmus+ õpiränne Kempenisse Saksamaale. Õpirändel osalesid 11 meie kooli õpilast, keda võõrustas Kempeni Luise von Duesbergi nimeline gümnaasium. Õpilased olid majutatud kohalike õpilaste peredes.

Õpirände eesmärk oli arendada meie õpilaste suulist saksa keele oskust, julgustada neid oma arvamust saksa keeles avaldama ja diskuteerima. Mõlemad nimetatud oskused on eelduseks saksa keelediplomi (Deutsches Sprachdiplom II) sooritamisel, mis seisab õpilastel ees 2025. aasta lõpus. Õpirände läbivateks teemadeks olid demokraatia areng ja Euroopa Liit. Meie vastuvõtjatel oli valmis sisutihe programm, kus Eesti ja Saksa õpilased koostöös erinevaid ülesandeid täitsid.

Kohe esimesel päeval jagati õpilased kolme- kuni neljaliikmelistesse gruppidesse. Iga grupp sai oma teema, mille kohta koguti infot ja mis viimasel päeval laeti üles TaskCards keskkonda.

Programmis oli ette nähtud Saksa ajaloomuuseumi “Haus der Geschichte” külastamine Bonnis, kus tutvustati Saksamaa teekonda Euroopa Liitu. Grupp külastas ka Aacheni imekaunist vanalinna. Sealt edasi suunduti piiripunkti, kus ristuvad Saksamaa, Hollandi ja Belgia riigipiirid. “Dreiländereck” on ilmekas näide piirideta Euroopa Liidust. Düsseldorfis said meie õpilased võimaluse külastada Põhja-Reini-Vestfaali (Nordrhein-Westfaleni) liidumaa parlamenti ja tutvuda “Landtag’i” kodukorra ning ülesehitusega. Nädalavahetuse veetsid õpilased oma külalisperega, tutvusid Saksamaa eluoluga ning praktiseerisid saksa keelt.

Esmaspäeval enne tagasilendu koguneti Luise von Duesburgi nimelises gümnaasiumis, võeti nähtu-kuuldu kokku, vahetati muljeid ja iga grupp töötas oma digitaalse toote kallal.
Projekt jätkub septembris 2024 Eestis. Siis saavad TSG õpilased võimaluse tutvustada demokraatia arengut ja Euroopa Liitu Kempeni õpilastele.

Õpirände organiseerisid õpetajad Reet Jõgeva ja Aina Saares.