JDI 2019

“Jugend debattiert international” eelvoor

Tänavuse väitluskonkursi “Jugend debattiert international” projektiaasta algas üleriigilise eelvooruga 7. märtsil 2019.

Kell 9.00 saabusid seitse osavõtjat ja Tallinna Saksa Gümnaasiumi varukandidaat Kadrioru Saksa Gümnaasiumisse, kus üritus toimus. 20 õpilast erinevatest koolidest väitlesid seal kaks korda, et oma oskusi tõestada.

Kaks teemat olid järgmised: “Kas kõikidele õpilastele alates 5. klassist tuleks kohustuslikuks teha “juhiloa” tegemine õigeks käitumisteks suhtlusvõrgustikes?” ja “Kas koolis peaks olema praktiliseks eluks ettevalmistavaid õppeaineid?”

Lisaks meie õpilastele Carmen Tammele, Eneli Veltmannile, Mari Saffrele, Maria Schotterile, Polina Ossipovale, Sten Nurmsalule, Georg Röselile, (kõik 10.a klassist) ja Katrin-Lisa Laiusele (11.a klass) olid kaasatud ka TSG projektõpetajad, kes olid žüriis. Selle juures toetasid neid eelmiste projektiaastate vilistlased Mihkel Annus, Kadri Müürsepp ja Liisbeth Pirn (kõik 12.a klassist). Liisbeth oli juba õpilaste ettevalmistamisel väga aktiivne. Ta viis detsembris 2018 läbi “JDI” sissejuhatava seminari ja aitas ka õpilasi ette valmistada.

Pärast kaht väitlusvooru selgusid “meie” poolfinalistid: Mari Saffre, Polina Ossipova ja Katrin-Lisa Laius.
Sten Nurmsalu on varukandidaat.

Kõik valmistuvad järgmistel nädalatel poolfinaaliks, mis toimub 28. märtsil ja mille teemaks on “Kas gümnaasiumis peaks suurem osa õppetööst toimuma online?” Poolfinaal toimub kell 12.00 Tallinna Saksa Kultuuriinstituudi ruumides (Tolli 2).