nutipaast

TSG meedias: Nutipaast ja nutisõltuvus

Kanal 2 ajakirjanik Heelia Sillamaal, kes on meie kooli tubli vilistlane, tuli mõte viia gümnasistidega läbi nädalane nutipaast, milles ta kavatses ka ise osaleda.

Suure õhinaga oli nõus osalema peaaegu kogu 11.c klass ning mõned õpilased 10.b ja 10.c klassist. Tingimuseks oli, et nädal aega ei tohi kasutada sotsiaalmeediat, küll aga võib helistada, e-kirju saata ning lugeda.

Kõik õppurid olid hakkamist täis ning entusiastlikud, nii mõnigi lubas kodus sahtlipõhjast nuppudega telefoni kasutusele võtta. 11.c klass läks suisa sõnelema, sest osadele ei meeldinud klassivanema idee nutiseadmed kasti kokku korjata…

Kurb tõde on aga see, et esimesed “murdusid” juba kohe pärast kaameramehe lahkumist. Osad õpilased püüdsid tükati siiski nutipaastu pidada.

Lõpuni pidasid aga vastu vaid kaks 11.c klassi õpilast: Sirli ja Liisa-Marie. Palju õnne!

Kahju, et kõikvõimas sotsiaalmeedia võitis omad põhimõtted, kuid pärast eksperimenti tõdeti, et aega muudeks tegevusteks on kordades rohkem, kui päevas tundide kaupa teiste pilte ja postitusi ei uuri. Nii mõnigi lubas ka edaspidises elus tükati nutipaastusööste ette võtta.

Proovi Sinagi!

Vaata lõiku Kanal 2 otsesaadet Õhtu 20.03.2019, kus said sõna Henri ja Sirli.

Ühtlasi saab sellest saatelõigust kuulata 11.c klassi Henri Eiche uue loo katkendit. Kõnekas lugu kannab nime “Sul on nutisõltuvus”.