Jutukonkursil “Omad jutud 4” äramärgitud noored TSG autorid

Tallinna Keskraamatukogu kutsus 7 – 12 aastaseid lapsi kirjutama jutuvõistlusel, mille parimad palad jõuavad 2023. aastal Tallinna Keskraamatukogu kinkeraamatusse “Omad jutud 4”.

Kogumiku „Omad jutud“ väljaandmine on kujunenud üheks Tallinna Keskraamatukogu traditsiooniks. Iga nelja aasta tagant koguvad raamatukoguhoidjad laste omaloomingut, millest pannakse kokku kinkeraamat kõigile järgmisel aastal Tallinnas 1. klassi minevatele lastele. Jutte sai kirjutada neljal teemal: „Juhtum kooliteel“, „Erinevus“, „Kuidas saada peaministriks?“ ja „Laul võib minna lappama“.

Hea rõõm on tõdeda, et Tallinna Saksa Gümnaasiumi 5.b ja 5.d klassi tublid jutuloojad said ka ära märgitud.

2023. aasta kinkeraamatus “Omad jutud 4” leiab järgmiste õpilaste tööd:

• “Juhtum kooliteel”: Mitha Naomi Meltsas (5.d) , Luisa Kallas (5.d)
  • “Kuidas saada peaministriks?”: Amanda Elise Laineem (5.b)

Lisaks sai Aleksandra Ahmetšina (5.b) väga erilise loo kirjutamise eest teemal “Laul võib minna lappama” äramärkimise kirjanik Anti Saarelt, kes isiklikult tunnustas teda eriauhinnaga oma verivärske raamatuga “Õudne lugu” koos pühendusega.

Õpetajad Kertu Pildre ja Ene Tõnnis