Mustamäe koolide kirjanduslik mälumäng

9. veebruaril toimus Kännukuke raamatukogus traditsiooniline noortekirjanduse mälumäng, milles osales 12 võistkonda Mustamäe koolidest.

Meie koolist osales mälumängus neli võistkonda, kes kõik tasavägise punktisumma kogusid.

Suurima  skoori saavutasid esimest aastat mälumängus osalenud 6.b klassi võistkond koosseisus Mirtel Laitamm, Andreas Merilind ja Heidi Liine Olep ning 8.a klassi „Konnamafiia” võistkond koosseis Saskia Olep, Daria Ruus, Aino-Sofia Aurelia Smolander.

Lisaks neile osalesid võistlustules meie koolist 9.a klassi võistkond „Muretud unetud” Ingrid Kristin Paist, Marika Reinmets ja Iko Ingmar Jõks ning 7.a klassi võistkond „Sportlikud pardikesed” koosseisus Emily Goldin ja Liidi Jõemägi.

Lisaks 15 noorteraamatu läbi lugemisele oli ülesannete lahendamisel kasu loogikast,  silmaringist, pildilugemisoskusest, heast meeskonnatööst ja veidikesest vedamisest. Võistlus oli tempokas ja kõik 12 võistkonda tihedalt üksteise kannul.

Võistkondi innustas Evely Kutsar.

Raamatud noortekirjanduse mälumängul 2023:

• Anna Gavalda „35 kilo lootust”
  • Lemony Snicket „Ahastav algus. Sari õnnetuid lugusid I”
  • Madeleine L’Engle „Ajalõhe”
  • Jana Maasik „Enne lõppu”
  • John Green „Kilpkonnad alla välja”
  • Koidu V. G. Ferreira „Kui armastus külmutab südame”
  • Julie Buxbaum „Kui sõnadest jääb puudu”
  • Mairi Laurik „Mina olen surm”
  • Teele Rebane „Minu Hongkong”
  • Jean-Claude Mourlevat „Ookeani kutse”
  • Sally Green „Poolpaha”