Kohtumine kirjanik Mika Keräneniga

27. novembril toimus Rahva Raamatu kaupluses kirjanik Mika Keräneni raamatu “Fantoomrattur” esmaesitlus, kuhu kutsuti ka meie kooli 4.a klass.

Vahval kohtumisel rääkis Soome päritolu kirjanik Mika Keränen oma uue lasteraamatu saamisloost, selle kirjutamisest ja kummalistest tegelastest.

Kohtumise ajal oli kõigil võimalus autorile küsimusi esitada.

Üks õpilane küsis, miks kirjanik tuli kohtumisele jalgpallisärgis. Kuna Mika on tulihingeline jalkafänn, siis ta kannab alati rõõmuga jalkasärki, sest see on mugav ja paistab ka hästi silma!

Küsiti ka seda, kas kirjanik kirjutab eesti või soome keeles. Selgus, et eesti keeles ja sugugi mitte otse arvutisse, vaid pliiatsiga paberile!

Kohtumise lõpus said kõik soovijad raamatusse autogrammi.

Ühel sügisõhtul Tartus varastatakse Mari ema käekott ja tuleb välja, et süüdi on osav varas, kes kihutab linnas ringi jalgrattaga. Mari kutsub kokku salaselts Rampsu ning uus seiklus algab.

kohtumine kirjanik Mika Keräneniga