Peapreemia lühifilmikonkursil

Anette-Heleri Lind, Ann Kaarde (mõlemad 10.a), Mihkel Annus (11.a) ja Anita Kremm (12.a) saavutasid oma lühifilmiga “Uus täna” 2Care lühifilmide konkursil peapreemia.

Lühifilmi peaosalist mängis Tallinna Lasnamäe Gümnaasiumi õpilane Aleksander Perovski (9.d). Õpilasi juhendas kunstiõpetaja Erik Joasaare.

2Care filmiprogramm linastus Pimedate Ööde Filmifestivali (PÖFF) laste- ja noortefilmide alafestivalil Just Film. Tegu on Euroopa Kultuuriinstituutide Ühenduse EUNIC ja Eesti Lühifilmi Keskus ShortEst ellukutsutud pilootprojektiga. Kevadel käivitatud projekti eesmärk oli ärgitada noori üldinimlikel teemadel kaasa mõtlema, pakkudes neile samaaegselt võimalust iseseisvalt filmiloomes kätt proovida. Konkursi peateema oli “Hoolivus”, kuni neljaminutilisi lühifilme olid oodatud esitama üle Eesti õpilased vanuses 14–19. Kokku osales 2Care lühifilmikonkursil 55 õpilast 13st koolist.

Võidufilmi puhul toodi esile tema originaalset ideed, positiivset sõnumit ja suurepärast teostust. Auhinnaks on reis Viini lühifilmifestivalile VIS Vienna Shorts 2018. a kevadel.

Täname KÜ Soo tn 6A, amatöörfilmistuudiot Meksvideo, Eesti Lühifilmide Keskust ShortEst ja 2Care korraldustiimi eesotsas Peeter Murdmaaga.

2care filmkonkursi peavõit