erasmus õpiränne

Erasmus+ õpiränne: gümnaasiumiõpilased õppereisil Pariisis

11. ja  12. klasside prantsuse keele õpilased osalesid 17.–20. oktoobril 2023 Erasmus+ õpirändel Pariisis.

Pariisi õpirände fookuses oli keskkonnatemaatika ja jätkusuutlikkus. Programm algas Paul Valery partnerkoolis Pariisis, kus tutvuti üksteisega, arutati läbi ühise projekti päevakava ja alustati külaskäiguga partnerkooli rekonstrueerimisel oleval ehitusplatsil. Partnerkooli ehitamisel kasutatakse uusi ehitusmeetodeid, mille eesmärk on materjalide taaskasutus ja bioehitus tehnoloogiate rakendamine.

Hiljem külastati koos kliimaakadeemiat Académie du Climati, kus keskenduti energiakasutuse teemale ning osaleti töötoas “Become an e-expert” (Saada e-eksperdiks), kus tuli kehastuda ajakirjanikuks ja eksperdiks. Õpilased filmisid oma arutelu ja redigeerisid filmitud videosid. Pärastlõunal käidi Rodini muuseumis ajalooliste skulptuuridega tutvumas.

Järgmistel päevadel oli teemaks kunst, kultuur ja ajalugu. Louvre muuseum on suurepärase kunstikoguga oli inspiratsooniks iseseisvale ülesandele teineteisele esitlus loomiseks. Pärastlõunal toimus väga põnev Notre Dame katedraali virtuaalne külastus 3D-prillide abil, kus saadi infot keskaegsete hoonete ehitamise kui ka rekonstrueerimise kohta. Kultuuri tipphetkedeks olid lisaks eelpoolnimetatud kohtadele loomulikult Eiffeli torn, Orsay muuseum, Invaliidide, Montmartre’i, Père Lachaise’i kalmistu jpt.

Projekti kokkuvõte toimus Paul Valery partnerkoolis, kus toimusid esitlused ja ühine projekti lõpetamine. Jäime väga rahule kogu organiseerimisega ja Paul Velry koolipere külalislahkusega.

Loodame, et Paul Velry kooli õpilased tulevad ka meie kooli järgmisel õppeaastal külastama.

Meie koolist osales projektis 18 õpilast 11.b ja 11.c ning 12.b ja 12.c klassist.

Projekti koordinaator oli prantsuse keele õpetaja Veronique Tribut-Ohler.

erasmus õpiränne