Proto avatustehase õpituba2

Koolipäev PROTO avastustehases

Neljapäeval, 13. veebruaril veetis 8.b klass meeleoluka koolipäeva PROTO avastustehases.

Klass osales “Kuumaõhupalli” haridusprogrammis. Õpituba algas erinevate ajalooliste ja tänapäevaste kuumaõhupallide tutvustusega. Seejärel selgitati kuumaõhupalli lennutamise tööpõhimõtet, mille käigus tutvuti tiheduse mõistega. Demonstratsioonkatsete käigus sõnastasid õpilased seoseid õhu tiheduse ja paisumise kohta.

Seejärel juhendati õpilasi õppeklassis käepärastest vahenditest lihtsat kuumaõhupalli ehitama. Rühmades meisterdatud kuumaõhusõidukid pidid lõpuks läbima esimese katselennu. Pärast katselendu analüüsiti oma katselennu õnnestumist.

Pärast õpituba said kõik tutvuda virtuaalreaalsuse abil leiutistega. Elevust ja emotsioone oli palju.

Õpetaja Ivi Olev

Proto avatustehase õpituba2 Proto avatustehase õpituba2