Kooliteatriga Alliksaart avastamas

24. ja 25. novembril toimusid Jõgeval Betti Alverile pühendatud XXXI luulepäevad, kus etendati Artur Alliksaare loomingu põhjal seatud lavastusi.

Artur Alliksaar on meie kirjandusloos tuntud kui tõeline sõnamängur ja tundub, et ta looming kätkeb rohkelt võimalusi ülekandmiseks teatrimängu maailma. Ometi osutus ta luuleteatrite festivali viimaste aastakümnete üheks keerulisemaks autoriks, tuli teha tõsiseid pingutusi erinevate tekstide lavastuslike ühendusvõimaluste loomisel. Sellega seoses jäid sel aastal Betti Alveri luulefestivalil Jõgeval eriliselt fookusesse kavad, mis olid kantud selgest narratiivist ja kirkast kujundiloomest.

Auväärt akadeemikute poolt sai KOKK teatritrupi lavastus „Vali(ku)vabadus“ TÄPSE KOOSKÕLA ERIPREEMIA, näitlejapreemia sai Indrek Kalbus (11.a).

Teatritrupp KOKK ehk Kunstiliselt On Kõik Korrektne on noortest koosnev kooslus, kus käivad õpilased Tallinna 32. Keskkoolist, Tallinna Saksa Gümnaasiumist ja Gustav Adolfi Gümnaasiumist. TSGst osalevad trupi töös Loviise Aarelo, Maria Kalbus, Indrek Kalbus ja Erik Martin Märjamaa.

Trupi juhendaja Eva Kalbus