Külalisõpetaja New Mexikost

Lia Claire Stefanovich14. oktoobril andis Tallinna Saksa Gümnaasiumis inglise keele tunde Lia Claire Stefanovich.

Lia sündis ja kasvas New Mexikos Albuquerque’is, kus õpib ülikoolis poliitteadust ning rahvusvahelisi suhteid. Varem on Lia õppinud inglise kirjandust ja lingvistikat. Praegu õpib teadmishimuline naine Tallinna Tehnikaülikoolis programmi E-Governance Technologies and Services. Vabal ajal loeb ning kirjutab luuletusi, külastab teatreid, tegeleb joogaga. Tulevikus planeerib Lia Claire omandada doktorikraadi poliitteadustes, teemal “Antikorruptsioon ja infotehnoloogilised vahendid ning kommunikatsioon”.

Tunni põhiteemaks oli kõrgharidussüsteem ning võimalused Ameerika Ühendriikides. Õpilased arutlesid USA ja Eesti haridussüsteemide põhierinevuste üle. Kujutledes end mõne USA haridusasutuse õppuriks, diskuteeriti erinevatel teemadel, alates huviringidest, milles soovitakse osaleda, lõpetades loomulikult üliõpilasballil osalemisega.

Lia jagas ka oma kogemust, milline näeb siis välja ameerika üliõpilase režiim, millise skaala järgi hinnatakse nende tööd, kus elavad kõrgeima haridustasemega inimesed Ameerikas. Lõpetuseks oli õpilastel võimalus esitada küsimusi ükskõik, millise USA eluvaldkonna kohta. Tund oli väga produktiivne ning meeldis nii Liale kui ka loomulikult gümnasistidele.

Oleme tänulikud Tallinna Tehnikaülikoolile koostöö eest ning aitäh Liale huvitava tunni eest!

Õpetaja Mariia Shchelkova

Lia Claire Stefanovich