Noormeeste 5. vahegrupi mängud jalgpallis

11. oktoobril toimusid Sõle jalgpallihallis gümnaasiumiastme noormeeste vahegrupi kohtumised jalgpallis, kust võttis osa ka meie kooli gümnaasiumi noormeeste võistkond.

Turniir toimus kolme kooli vahel ja kaks parimat pääsesid edasi poolfinaalturniirile.

Meie kooli noormehed lõpetasid vahegrupi 2. kohaga ja pääsesid järgmisesse ringi ehk 12. parima kooli hulka.

Esimeses mängus kohtuti Haabersti Vene Gümnaasiumiga. Esimesel poolajal kontrollisid meie poisid mängukäiku ja ründasid vastase väravat, kuid vastased suutsid vasturünnakutel tekitada mitmel korral meile ohtlikke olukordi. Õnneks olid värava postid ja latid seekord meie poolt ning pall meie võrku ei jõudnud. Teisel poolajal tulid meie poisid väljakule selge tahtmisega värav ära lüüa ning see ka neil õnnestus. Suurepärase driblinguga tõusis äärekaitsest Sten Martten Kägu, mängis end mööda kahest vastasest, tegi kiire seinasöödu Kristofer Kartau’ga ning lõi mänguvahendi ühe puutega vasaku lati alla. Otsustati seisu mitte hoida ja edasi rünnata, kuid see maksis valusalt kätte, kui HVG ründaja pääses meie kaitseliini vahelt läbi ning lõi mõlema posti abiga palli meie puuriluku selja taha. Seega lõppes esimene mäng endast natuke nõrgema vastasega 1:1.

Teine ning viimane mäng vahegrupis oli kogu jalgpallivõistluste suurfavoriidi Arte Gümnaasiumi vastu, kes on tuntud oma jalgpalli eriklasside poolest. Meie mängijad läksid väljakule teadmisega, et edasipääsuks on vaja vähemalt viiki. Meeskond üritas nõelata kontrarünnakutel ning natuke loodeti ka Kristoferi kauglöökidele. Üldjoontes mängiti kompaktselt ning kaitsest lähtuvalt ning areng tiimitöös võrreldes esimese mänguga oli silmnähtav. Kogu võistkond tegutses ühel lainel ning iga mees oli teise eest väljas. Peale 20. minutilist mängu kõlas lõpuvile ning meie poisid lõpetasid mängu igati teenitult 0:0 viigiga.

Kuna Arte Gümnaasium võitis 1:0 Haabersti Vene Gümnaasiumi, siis lõpetasid meie kooli noormehed vahegrupi 2. kohaga ja pääsesid järgmisesse ringi ehk 12. parima kooli hulka.

Mängud poolfinaalturniiril jätkuvad 6. novembril ja et pääseda finaalturniirile on vaja tulla nelja võistkonna seas esimesele või teisele kohale.