Õppekäik Saksamaa-teemalisele kunstinäitusele

Jaanuari lõpus käis 7.c klass koos oma klassijuhataja Mare Paistiga tutvumas Tallinna 21. Kooli kunstinädala raames sündinud näitusega, mis seekord oli pühendatud Saksamaa temaatikale.

Lisaks enda kunstimeele avardamisele saadi sealse kooli kunstiõpetaja Ilmi Lauri huvitavate jutustuste läbi ka kasulikku informatsiooni.

Kooli erinevatel korrustel oli mitmeid huvitavaid näitusi, näiteks Saksamaa erinevatest rahadest, lippudest ning ajaloolistest moevooludest. Kõige rohkem avaldasid 7.c klassi õpilastele aga muljet 21. kooli õpilaste valmistatud taiesed – mõned kunstitööd olid lausa hiigelmõõtmetega. Teise kooli õpilaste tööde nägemine on inspiratsiooniks ka 7.c klassi tublidele ja avatud meelega õppuritele ning nii mõnigi avaldas, et kavatseb ka ise vabal ajal maalima hakata.

Huvitava metoodilise võttena ei olnud meie kooli lapsed vaid passivsed näitusekülastajad, vaid said endale osalusmängu – nimelt igaüks sai endale paberi kellegi nime või mõne Saksamaal asuva hoone nimetusega. Õpetaja Lauri seletuste ajal pidi see laps, kelle käes oli vastav nimi, mis lauses kõlas, selle paberi õpetajale andma. Kaotajaks osutus see, kel paber kätte jäi – järelikult polnud hoolikalt kuulanud.

7.c klassi õpilaste mõtteid kirjalikust tagasidest:

KEVIN: Mina arvan, et meie kooli võiks ka selline üritus tulla, eriti meeldis, et lisaks kunstile oli palju juttu ka muusikat.
ROBIN: Kunst on väga vajalik – ilma selleta poleks maailm selline nagu praegu.
KAROLIINA: Vahva on näha, mida teistes koolides tehakse – oli tõesti tore päev!