peakokad koolis

Peakokk koolis õpetaja ametis

26. novembril oli meie kooli õpilastel rõõm kohtuda ja koos kokata restoran Horisont peakoka Marko Sõmer’iga.

Koos valmisid kreemine lõhesupp, lõhepasta ja kamakreem marjadega. Selle põneva väljakutsega said rinda pista 6. ja 9. klassi õpilased.

Toidud maitsesid hästi ja tunnis osalejatel oli hulk asjalikke küsimusi. Nii mõnigi noormees jäi “peale tundi”, et uurida, kus seda eriala õppida saab ja mida kokana töötamine endast tegelikult kujutab.

Maaeluministeerium ja Eesti Peakokkade Ühendus alustas 2019. aasta Eesti toidu kuu raames koostööprojektiga “Peakokad koolis”. Peakokad viivad läbi kodundustunde ja kokkavad koos lastega ning tutvustavad toiduvalmistamise põhitõdesid.

Projekti raames valmis 20st retseptist koosnev abimaterjal, mis sisaldab ka õppevideoid.

Käsitöö ja kodunduse õpetaja Vilja Konovalov