informaatikavõistlus Kobras

TSG õpilased osalesid Saksamaa informaatikavõistlusel Kobras

Informaatikavõistlus Kobras on Saksamaa informaatikavõistlus, mida korraldavad Saksa Informaatika Selts, Frauenhofi Infomatsiooni- ja Kommunikatsioonitehnika Liit ja Max Blancki Informaatika Instituut.

Võistlust toetab Saksamaa Liitvabariigi Haridus- ja Teadusministeerium. Igal aastal võtavad sellest osa 400 000 õpilast Saksamaalt ja Saksa koolidest välismaal (Lõuna-Aafrika, Jaapan, USA …).

Sel aastal osales sellel võistlusel esmakordselt ka Tallinna Saksa Gümnaasiumi saksakeelne osakond. 7.a, 8.a, 9.a ja 10.a klassi õpilased nuputasid, arvutasid ja katsetasid paarides.

Kõigile tegid loovülesanded kobrastega suurt rõõmu.
Kes siin edukas olla tahab, vajab selget mõistust, tõelist võistkonnavaimu ja peab oskama loogiliselt mõelda.

Me hoiame oma õpilastele pöialt!
Parimad osavõtjad saavad lisaks diplomile ka erilised auhinnad.

Tekst koos piltidega (saksa keeles)

Mis on “Kobras”?

Informaatikavõistlus Kobras on Saksamaa suurim informaatikavõistlus. Osa võivad võtta 3.-13. klasside õpilased. Võistlus arendab oma elulähedaste ja igapäevaelu puudutavate ülesannetega digitaalset mõtlemist. Seejuures avastavad osavõtjad informaatikameetodite võlu ja tähtsuse. Noored alates 7. klassist lahendavad 40 minutiga 15 ülesannet, 5. ja 6. klassi õpilased 35 minutiga 12 ülesannet. Algklassiõpilased lahendavad 30 minutiga 4 ülesannet. Õpilased lahendavad eakohaseid informaatikaülesandeid mänguliselt ja justkui endastmõistetavalt. Osavõtjad saavad kogemuse, kui põnev ja mitmekülgne on informaatikas digitaalne mõtlemine. Nii tekitatakse huvi informaatika vastu, ilma et lapsed, noored või õpetajad omaksid sellel valdkonnas eelteadmisi.

Õpetajad Teresa Bönsch, Michael Bellinger und Christian Ohler
Tõlkis õpetaja Margit Tammekänd