Pühendumine avab uksed maailma
Keily Sengbusch 12.b klassist tegi meeleoluka kokkuvõtte oma suvest:
Sel ajal kui kõik vastalanud suve nautisid, veetsin mina enamus oma vabast ajast trennisaalis ja laagrites. Nimelt tegelen ma tantsuspordiga, kuigi kõik seda just spordiks ei pea. Tantsimisega tegelen pea igas võimalikus vormis. Alustades balleti ja kaasaegse tantsuga ning lõpetades hiphopi ja freestyle’iga. Tantsinud olen pea terve oma teadliku elu.
Tänu tantsimisele olen jõudnud juba päris kaugele. Olen tantsinud võrdlemisi suurtel lavadel ning sattunud ka mitmesse telesaatesse, näiteks “Eesti otsib superstaari” ja “Eesti Laul 2018”. Küll aga suurimaks saavutuseks võib lugeda just maailmameistrivõistlusi, kus meil oli au see aasta Eestit esindada juba teist korda.
Maailmameistrivõistlused toimusid see aasta Hispaanias, Sitgeses. Viimati käisime Eestit esindamas 2016. aastal Jersey saarel, Inglismaal. Võistlused toimuvad nädal aega, sest erinevaid riike ja tantsugruppe on väga palju, samuti on väga palju erinevaid kategooriaid. Meie võtsime osa kahes kategoorias: show dance ja contemporary dance. Mõlemas kategoorias oli osavõtjaid riike rohkem kui 25. Kaasaegses tantsus tõime koju 11. koha ning showtantsus uhke 5. koha, kusjuures esimeste kohtade vahe on vaid mõned punktid.
Võisustele läksin koos Free Flow Studios esindustiimiga. Esindustiim on grupp, kuhu sisse saamiseks peab igaüks tegema katsed. Koormus selles grupis on väga suur, peale tavaliste koreograafia tundidele on meil kohustuslik võtta ka tehnika-, venitus- ja akrobaatikatunde. Esindustiimis olen tantsinud nüüdseks juba kaks ja pool aastat. Iganädalaselt teen ma kokku 16h tantsutrenne, suvel kohati vähem, kui just mingit esinemist või võistlust tulemas ei ole. Vahetult enne maailmameistrivõistlusi tegime ka treeninglaagri, mis kestis 4 päeva ning hõlmas endas 5h trenne iga päev. Need olid meie viimased trennid enne võistlusi.
Kohapealne tunne oli võimas. Väga palju erinevatest riikidest inimesi ja palju uusi tutvusi. Lavale minnes oli kõikidel väga uhke tunne sees, maailmameistrivõistlused on siiski tantsumaailmas väga suur asi. Vaatamas oli meid üle maailma miljoneid inimesi, sest võistlusi sai reaalajas ka internetist vaadata. Närv oli suur, aga sellele ei tohi tähelepanu pöörata, muidu võib tants sassi minna või sootuks meelest ununeda. Seetõttu teemegi alati enne lavale minekut ühiselt soojendust, proovime läbi kõik tantsus olevad akrobaatilised trikid ja raskemad koreograafiajupid. Ning kõige lõpus paneme alati käed kokku, see mõjub mingismõttes meditatiivselt. Tuleb leida ühine hingamine, sest laval peab grupp toimima kui üks tervik, kõik peavad hingama ja mõtlema samamoodi. Lavalt tulles olid kõikide emotsioonid laes, olime väga õnnelikud.
Jäime tulemustega väga rahule, konkurents oli väga tugev ja läheb iga aastaga aina tugevamaks. Tantsusport areneb maailmas meeletu kiirusega, seega peame seda tegema ka meie, et sammu pidada. Plaanime kindlasti ka järgnevatel aastatel maailmameistrivõistlustest osa võtta kui meid sinna jälle valitakse. Niikaua aga tantsime täiel rinnal edasi ja pürgime veel kaugemale.