lendoravad

Rahvusvaheline metsavõistlus “Noored Euroopa metsades”

16. ja 17. mail osalesid 11.a klassi õpilased Laura Kranich, Greta Maltšenko ja Riina Joamets rahvusvahelise metsavõistluse “Noored Euroopa metsades” Eesti finaalis.

Võistlus toimus Jõgevamaal Luua Metsanduskoolis. Finaalis osales 19 meeskonda üle Eesti.

Kahe päeva jooksul tuli õpilastel lahendada erinevaid metsade ja metsandusega seotud ülesandeid.

Peatselt peale Luuale saabumist viidi läbi viktoriin, kus tuli lisaks üldisele omada teadmisi erinevate Euroopa riikide metsade kohta.

Sama päeva pärastlõunal tuli meeskondadel aja ja punktide peale läbida kontrollpunktidega metsarada. Kontrollpunktides tuli näiteks tunda ära puid ja metsatööriistu, hinnata silma järgi punktidevahelisi kaugusi ning puistu vanust jne.

Teine päev kulus plakatite valmistamisele ning esitlemisele. Plakat tuli koostada teemal “Minu 10 hektarit”. Meie kooli õpilased tegid plakati pealkirjaga “Päästke Eesti lendoravad!”. Idee oli laiendada Eesti väljasuremisohus lendoravate eluala Virumaal.

Kokkuvõttes tuli TSG võistkond 14. kohale.
Tegu oli huvitava võistlusega, mille käigus koguti uusi teadmisi nii teoreetiliselt kui praktiliselt.