Rahvusvaheline staar laulis meie kooli peeglisaalis

Ingrid LukasLaupäeval, 28. aprillil külastas oma kunagist kodulinna Jazzkaare raames laulja, pianist-laulukirjutaja ning helilooja Ingrid Lukas.

Ingrid on enamuse aja oma teadlikust elust elanud, õppinud ja töötanud Šveitsis, kuid on 10. klassis õppinud pool aastat ka meie koolis. Tema klassivendadeks olid sellised noormehed nagu Kaarel Rundu, kellest tänaseks on saanud meie kooli direktor, ning Erik Joasaare, kooli arendusjuht. Huvitaval kombel ei jäänud Ingrid Lukase südamesse saksakeelses osakonnas õppides ei matemaatikaülesannete kallal pusimine ega ka võõrkeelsete harjutuste tegemine, vaid hoopis eriline side meie peeglisaali klaveriga. Just see päevinäinud pianiino sai kõige lähedasemaks sõbraks, sest peaaegu igal vahetunnil tõttas neiu keldrikorrusele, kus mängis muusikat – nii tuntud lugusid kui ka improviseeris. Nimelt siis jõudiski tänase džässmuusiku arusaamadesse äratundmine, et just muusika loomine ja laul on see, millega ta soovib kogu oma elu siduda.

Tänaseks on Ingridil lõpetatud Zürichi konservatoorium pop- ja džässlaulu erialal ja kohe-kohe on valmimas magistritöö Berliini Kunstide Akadeemis muusikateraapia erialal. Erialase töö kõrval lauluõpetaja ning muusikaterapeudina on Ingrid Lukas aga eelkõige LOOJA. Temalt on ilmunud 3 sooloplaati, singleid, ta on kirjutanud ja esitanud filmimuusikat ning andnud lugematuid kontserte.

Ingridil oli suur soov kohtuda oma kunagise sõbraga peeglisaalist ning mängida mõni lugu just sellel pillil. See kohtumine leidiski aset laupäeval.

Oli tõeliselt liigutav olla selle kohtumise tunnistajaks – tundus, nagu veidi häälest ära pianiinogi oleks end kokku võtnud, kui Ingridi muusikusõrmed üle klaviatuuri libisesid. Sellist laulmist pole meie keldrisaali koorunud värviga seinad kuulnud isegi sellest ajast saadik, kui nad veel värskelt värvitud olid. Pärast 16-aastast pausi osutus kahe sõbra kohtumine emotsionaalseks ning ruumi täitsid vapustavad klaverihelid ning laul.

Ingrid Lukas tervitab kogu meie kooliperet, soovib armastust ning avatud meelt ning džässikaunitar andis välja ka veksli, et esineb järgmisel õppeaastal meie kooli aulas. Üleüldse on neiu huvitatud meie kooli tegemistest, sest juba peaaegu aasta õpib meie kooli 10. klassis ka tema “väikevend” Henri.

Jääme elevuse ja innuga kontserti ootama ja soovime armsale kooliõele uusi loomingulisi puhanguid!

Anu Kušvid

Kuula Ingrid Lukase loomingut siit:

Ingrid Lukase 2. Album: Silver Secrets

Itunes: https://itunes.apple.com/us/album/silver-secret/669793605