TSG endised töötajad ja õpetajad kohtusid koolimajas

Eesti Vabariigi 106. sünnipäeva tähistamise pidulikule aktusele kutsusime sel aastal ka juba teenitud pensionipõlve pidavad endised pedagoogid.

endised kolleegid

Oma kohalolekuga austasid meid ka kaks endist direktorit: Andres Raa (direktor aastatel 1992-2000) ja Külli Puhkim (direktor aastatel 2000-2015).

Mitte midagi ei sünni tühja koha pealt ja eriti ühe kooli nägu kujuneb välja aastakümnete jooksul. See, et täna on TSG kuulus just oma sooja ja lapsesõbraliku õhkkonna poolest, on suuresti tänu nendele inimestele. Kõigil neil õpetajatel ja direktoritel oli sügavalt isikupärane stiil ja pedagoogiline käekiri, kuid kõiki neid ühendab kirglik soov elu jooksul edasi anda oma ainealaseid tippteadmisi ning soov panustada kooli arengusse – olgu siis maja seinal silt Tallinna 54. Keskkool või Tallinna Saksa gümnaasium. Tean, millest räägin, sest mul on suur rõõm ja au olnud kõikide nende imeliste inimestega koos töötada!

Tõe huvides peab küll nentima, et fotol on ka kaks õpetajat, kes siiani täiskoormusel noori harivad ja kasvatavad, need on Merike Kaljumäe ja Mare Paist.

Kõiki neid väärikaid inimesi ühel pildil nähes tuleb tõdeda, et ei loe halliks läinud juuksed või kortsukesed näol, sest see eriline kelmikas tuluke silmis ka kõrges vanuses ühendab neid, kes veetnud oma tööelu laste ja noorte keskel. Noored, õppige õpetajaks!

Põhjamaa inimestel on raske oma suuri emotsioone sõnades väljendada, kuid väljendan koolipere nimel oma põhjatut tänu luuleridadega, mis olid aastaid meie kooli diplomitel ja tänukirjadel.

Ei see tänu tuhaks jahtu, ei see aitäh ajas kustu.
Sügavale salajasse, silmadesse, südamesse, jäävad sädemed särama.

Palju tervist, elurõõmu, teadmistejanu ja kohtume juba kooli juubelil!

Õpetaja Anu Kušvid