TSG saksakeelne osakond tähistas 20. aastapäeva piduliku aktusega

1997. aasta septembris avati president Lennart Meri initsiatiivil Tallinna Saksa Gümnaasiumis saksakeelne osakond.

6. oktoobril 2017 tähistas Tallinna Saksa Gümnaasium piduliku aktusega osakonna 20. aastapäeva.

Õnnitlema olid saabunud haridus- ja teadusminister Mailis Reps, Saksa suursaadik Christoph Eichhorn, Tallinna Linnavolikogu aseesimees Lauri Laatsi, Haridusameti esindajad, mitmed koostööpartnerid. Aktusel osalesid kõik saksa osakonna endised juhatajad ja mitmed endised õpetajad.

Pidupäevakõnedes ja etteastetes meenutati saksakeelse osakonna algusaastaid ja arutleti selle tuleviku üle tänapäevases maailmas.

Direktor Kaarel Rundu:

“Olen veendunud, et meie kooli saksakeelne osakond esindab seda püsivat riikidevahelist koostööd, mis ületab haridusvaldkonna piirid ning pikemas perspektiivis panustab lisaks õpilaste haridusele ka silmaringi avardamisse, erinevate õpikäsituste kooseksisteerimisse ning oskusesse tulla toime kiiresti muutuvas maailmas.”

Saksa osakonna juhataja dr Wolfgang Jäger:

“Meie koolis on avatus see, millega kohtuvad kaks kultuuri oma erinevatest traditsioonidest pärinevate haridusideedega, see on koolikultuur, kus teadmiste edasi andmine ja edu ootused, demokraatlik haridus, väärtuste edasi andmine ja humaanne käitumine samamoodi pedagoogiliste tõekspidamiste hulka kuuluvad nagu üksteisega rääkimine, üksteise kuulamine ja üksteiselt õppimine. See teeb töö siin põnevaks, nii vaheldusrikkaks ja meeldivaks.”

Suursaadik Eichhorn kiitis Eesti presidendi Lennart Meri visiooni ja TSG suurepärast tööd – kolleegiumit direktori Kaarel Rundu ja osakonnajuhataja Wolfgang Jägeri käe all: “See mahukas töö loob tugeva silla Eesti ja Saksamaa vahele, mis on meie riikide inimestevahelise sõpruse ja meie kokkuhoidmise jaoks ühises Euroopas hädavajalik.”

Minister Mailis Reps sõnas, et edu pant peitub on koolipere koostöös.

Aktusel tunnustati mitmeid TSG endisi ja praegusi õpetajaid.

Haridus- ja Teadusministeeriumi tänukirjad

Clemens Krause – saksakeelse osakonna juhataja aastatel 1997-2006
Hans-Peter Wahrig – saksakeelse osakonna juhataja aastatel 2006-2012
Ulrich Wiegand – saksakeelse osakonna juhataja aastatel 2013-2016

Andres Raa – kooli direktor aastatel 1992-2000
Külli Puhkim – kooli direktor aastatel 2000-2015

Markus Reischl – saksakeelse osakonna õpetajale, kes töötab Tallinna Saksa Gümnaasiumis juba 18 aastat.

Haridusameti tänukirjad

Signe Rosenberg – tänukiri pikaajalise pühendunud töö eest saksa keele õpetamisel Tallinna Saksa Gümnaasiumis.

Signe töötab koolis aastast 1985.

Kaja Reissaar – tänukiri pikaajalise pühendunud töö eest saksa keele õpetamisel Tallinna Saksa Gümnaasiumis

Kaja töötab koolis aastast 1981.

Küllike Kütt – tänukiri saksa keele valdkonna pühendunud koordineerimise ja arendustegevuse eest Tallinna Saksa Gümnaasiumis.

Margit Tammekänd – tänukiri kultuuriülese kommunikatsiooni spetsialistile.

Katre Merilaid – tänukiri uuendusmeelsele saksa keele õpetajale.

Reet Jõgeva – saksa keele õppe koordineerimise ja koostöö arendamise eest saksakeelse osakonnaga aastatel 2003-2011.