EGMUN

ÜRO simuleerimise konverentsil Taanis

16. – 20. novembril osalesid 12 TSG gümnaasiumiõpilast rahvusvahelisel ÜRO simuleerimise konverentsil Taanis Espergaerdes.

Õpetajana ning juhendajana oli kaasas Reeli Kaselaid. Konverentsi keskne teema sel aastal oli terrorismi vastu võitlemine, mureriikide stabiliseerimine ning sealhulgas ka inimõigused.

Konverentsile oli kokku tulnud inimesi üle terve maailma: Saksamaalt, Itaaliast, Rootsist, Hispaaniast, Islandilt, Austraaliast ja Šotimaalt. Konverentsil osalemise käigus said õpilased arendada enda teadmisi maailma aktuaalsest olukorrast, luua uusi sõprussuhteid ja õppida rohkem ametliku inglise keele kohta.

Eesti õpilasi võõrustasid kohalikud, kes ka ise konverentsil osalesid.
Ajakavast ei puudunud õhtused meelelahutusüritused, kus sai päeval kordasaadetut teiste õpilastega arutada.

Kokkuvõttes jättis Taani eestlastele järjekordselt ülimalt positiivse mulje. Üks meie õpilastest, Edward Toonela 10.a klassist, sai ka uhkelt enda komitee parima delegaadi auhinnaga koju naaseda.

Ootame huviga juba järgmise aasta konverentsi.

Edward Toonela, 10.a
Reeli Kaselaid, õpetaja