MUNOT 2022

Model United Nations of Tallinn – MUNOT 2022

24.-26. märtsil tähistas Model United Nations of Tallinn (MUNOT) Tallinna Saksa Gümnaasiumis oma 10. juubelit. Kolm päeva arutlesid õpilased üheksast Tallinna koolist maailmakriiside üle ja otsisid neile diplomaatilisi lahendusi.

Avamisel oli meil külalistena oli meil võimalus tervitada Eest Vabariigi välisministrit Eva-Maria Liimetsa. Seejärel töötasid delegaadid komisjonides oma resolutsioonide kallal. ÜRO noordelegaat Linda Luts tutvustas oma seisukohti ja ÜRO noorsootööd.

Teisel päeval külastasid komisjone Saksa suursaadik proua Hohmann, Prantsuse saatkonna esindaja härra Cheval ja Tal Techi küberturvalisuse professor Olaf Maennel. Nii said delegaadid oluliste võtmeküsimuste kohta vahetut teavet. Järgnenud paneeldiskussiooni ajal andsid külalised meile põneva ülevaate oma tööst ja me saime nendega nende seisukohti praeguse poliitilise kriisi kohta arutada.

Õhtuse gala raames tutvustas proua Kathrin Kirsch Saksa saatkonnast delegaatidele humanitaarabi põhimõtteid. Teise päeva programmi lõpetasid videotervitused kogu maailmast, millest paljud olid MUNOT-i veteranidelt ja meie kooli vilistlastelt.

Pärast kolme põnevat päeva võtsime me vastu neli resolutsiooni, mis leidsid tee plenaaristungile, mis toimus kolmandal päeval. MUNOT andis meile võimaluse luua arvukaid kontakte, arutleda ja pidutseda, aga ka õppida, kui tähtsad on tolerantsus, debatt ja diplomaatia ning Ühendatud Rahvaste Organisatsioon rahumeelse tuleviku jaoks.

Eredaid muljeid õnnestunud üritusest leiab ka Instagramist und Facebookist.

Tekst: Sandra Meltsas, 11.a
Tõlge: Margit Tammekänd