Väitluskonkursi Jugend debattiert Eesti finaal 2021

Neljapäeval, 15. aprillil toimus juba 16. korda rahvusvahelise väitluskonkursi Jugend debattiert in Mittel-, Ost- und Südosteuropa Eesti finaal.

Üritus, kus KUMU auditooriumis osaleb iga-aastaselt ka rohkearvuline publik, pidi praegusel erakordsel ajal esmakordselt toimuma veebis. Finaaldebati teema oli väga aktuaalne: „Kas vaimsele tervisele peaks koolides pöörama rohkem tähelepanu?“

Kümnendas ja üheteistkümnendas klassis saksa keelt võõrkeelena õppivatele õpilastele mõeldud väitluskonkursi 2021. aasta Eesti finaalis väitlesid TSG õpilane Silja Janu (10.a), Jaak Sootak (Hugo Treffneri Gümnaasium), Annika Alavere (Miina Härma Gümnaasium) ja Anete Randma (Kadrioru Saksa Gümnaasium).

Kuueteistkümnes Eesti finaal oli vastuoluline, aga aus ja asjalik, kus esitati kriitilisi küsimusi, avaldati oma arvamust ning aktsepteeriti ka teisi vaateid. Demokraatia vajab kodanikke, kes oskavad kuulata ja kaasa rääkida ning kes oma silmaringist kaugemale näevad – selles seisneb väitluskonkursi Jugend debattiert in Mittel-, Ost- und Südosteuropa idee.

Väitluskonkursi Jugend debattiert Eesti finaal 2021

Kokkuvõttes suutis Jaak Sootak tänu suurepärasele argumenteerimis- ja väitlusoskusele žüriid enim veenda. Silja Janu sai auväärse teise koha.
Nemad saavad oma oskusi näidata septembris Prahas peetavas rahvusvahelises finaalis, kus omavahel asuvad väitlema noored neljateistkümnest Kesk-, Ida- ja Kagu-Euroopa riigist.

Õnnitleme võitjaid ning täname juhendajaid: Kaja Reissaar, Laura Steinbach ja Alexander Voss ning Pauline Ley (10.a klass).