Vorleser Thomas Schleissing-Niggemann

Hiina keisritest ja konn-kuningatest – “ettelugeja” Thomas Schleissing-Niggemann TSG-s

5. märtsil toimus ettelugemine 6. ja 7. klassidele.

Ettelugeja oli härra Schleissing-Niggemann, kes väikeste nukkude, riiete ja häältega etendas väljendusrikkalt kolme muinasjuttu: “Keisri ööbik”, “Rapuntsel” ja “Konn-kuningas”.

Üritus toimus meie kooli väikeses aulas.

Ta jutustas muinasjutte väga kaunilt ning koos väikeste naljadega tänapäevaste sündmuste kohta lugude vahepeal. Nukud ja muud esemed muutsid lood väga elavaks.

Minu arvates oli see ettelugemine huvitav. Kõige rohkem meeldis mulle, et ettelugeja suhtles publikuga väga sõbralikult. Eelkõige oli hea see, et muinasjuttudest sai aru ka siis, kui mitmed saksakeelsed sõnad või laused segased olid. Paljudele minu kaasõpilastele meeldis see üritus samuti.

Simona Reischl, 7.a
(tõlkis Laura Kranich, TSG vilistlane)