9.a klass võõrustas Lorchi õpilasi

23. kuni 30. septembrini viibisid Saksamaalt, Lorchist tulnud vahetusõpilased Eestis, 9.a klassi juures.

Sakslased ööbisid 9.a õpilaste kodudes ning meie õpilased said saksa keelt igapäevaselt praktiseerida.

Esmaspäev (23. sept.) õhtul saabusid vahetusõpilased Saksamaalt Tallinna lennujaama, kuhu läksime neile vastu ning hiljem suundusid kõik oma vahetusperedesse.

Teisipäeva (24. sept.) varahommikul toimus väljasõit Tartu Ahhaa Keskusesse. Sõitsime sinna suure bussiga ning kõigil oli väga lõbus. Ahhaa Keskuses külastasime ka erinevaid töötubasid nagu näiteks DNA-eraldamine. Pealelõuna oli kõigil vaba aeg ning igaüks sai Tartus ringi vaadata.

õpilasvahetus

Kolmapäeval (25. sept.) oli nii eestlastel kui ka sakslastel tavaline koolipäev. Peale seda läksid sakslased Eesti pealinna Tallinnaga tutvuma, mis kestis 2 tundi. Õhtul läksime kõik koos bowlingusse ning õpilastel oli rõõmus meel.

Neljapäeval (26. sept.) külastasime me Lahemaa rahvusparki, kus saime ilusat eesti loodust imetleda ja vabas õhus aega veeta. Veel läbisime ka oma toreda giidi, õp. Kaja Reissaarega Viru raba.

õpilasvahetus

Reedel (27. sept.) oli meil tavaline koolipäev, tavaliste tundidega. Samal ajal kui eestlastel toimusid tunnid, läksid sakslased Vanalinna ekskursioonile. Pärast saime natuke vaba aega linnas ning hiljem saime me kõik koos Kadrioru pargis kokku ja sealt jalutasime me Pirita randa. Seal meie jalutuskäik lõppeski ja me olime siis vabad, et alustada oma nädalavahetusprogrammiga.

õpilasvahetus

Laupäev (28. sept.) ja pühapäev (29. sept.) oli kõigil enda planeerida, mis kulmineerus pühapäeva õhtul ühise toreda koosviibimisega meie kooli võimlas, kus kuulasime muusikat, muljetasime ning veetsime koos oma sõpradega kvaliteetaega.

õpilasvahetus

Esmaspäeva (30. sept.) hommikut alustasime tavalise koolipäevaga ning külalised võtsid tundidest osa. Külalised võtsid ette ka jalutuskäigi meie peatselt valmiva uue koolimaja juurde. Koolipäeva lõppedes läksid kõik koju veel asju pakkima. Õhtul saatsime vahetusõpilased lennujaama ning jätsime nuttes hüvasti.

Kõikide õpilaste kogemused olid erinevad, kuid kokkuvõttes jäid kõigile sellest igati positiivsed mälestused alles. Kõik said endale uusi sõpru ja kohe kindlasti ka parema keeleoskuse.

9.a klassi õpilased koos klassijuhatajatega Ly Lukk ja Teresa Bönsch