ettelugemisvõistlus

Saksakeelne ettelugemisvõistlus 5. ja 6. klassidele

Reedel, 29. märtsil 2019 toimus Tallinna Saksa Gümnaasiumis selleaastane ettelugemisvõistlus 5. ja 6. klassidele.

Võistlusel osalesid kõigi kolme viienda klassi parimad ettelugejad ja kaks parimat ettelugejat kolmest kuuendast klassist.

Kõigepealt luges klassi võitja ette ühe lõigu enda valitud tekstist. Õpilased esitasid lõike nii tuntud lasteraamatutest nagu „Veel üks Lotte“ (Erich Kästner) kui ka erinevatest lühijuttudest. Igal õpilasel oli kaks ja pool minutit aega, et žüriid, kuhu kuulusid saksakeelse osakonna juhataja dr Wolfgang Jäger, saksa keele õpetajad Aleksander Voss ja Kathrin Hofmann ning eelmise aasta võitja Otto Herman Lukas, oma lugemiskunstis veenda.

Pärast õnnestunud esimest vooru lugesid õpilased teises voorus ette tundmatut teksti. Selleks oli žürii noorematele õpilastele ette valmistanud lõigu raamatust „Muumia needus“ (Regine Böttcher) ja kuuenda klassi õpilastele lõigu raamatust „Simm Nööp ja vedurijuht Luukas“ (Micahel Ende).

Selles voorus pidid õpilased žüriile näitama, et nad saavad aru ka tundmatust tekstist ja oskavad seda õigesti rõhutades lugeda.

5. klasside kategoorias võitis Joonas Sooneste (5.c), väga vähe jäi võidust puudu Carl Gustav Moritzal (5.b), kes kindlustas omale teise koha. Kolmas koht läks selles kategoorias Emili Arustele (5.a).

6. klasside kategoorias kindlustas omale esikoha Luule Ainson (6.c) edestades veidi Maiken Meltsast (6.a), kes saavutas 2. koha. 3. koha sai Sander Saagpakk (6.c).

Iga osavõtja sai diplomi, võitjaid autasustati lisaks raamatuga.

Igas kategoorias 1. ja 2. koha saavutanud õpilased esindasid neljapäeval, 4. aprillil Tallinna Saksa Gümnaasiumit ettelugemisvõistluse linnafinaalis, mis toimus Eesti Lastekirjanduse Keskuses Tallinnas.

Merle Bergfleth, kulturweit-programmi vabatahtlik Tallinna Saksa Gümnaasiumis
(tõlkis õpetaja Margit Tammekänd)