Arhitektuuri valikkursuse õppekäik Helsingisse 2021

Arhitektuuri valikkursuse õppekäik Helsingisse

Koroona tõttu pikalt edasi lükatud Helsingi vaatluspraktika toimus lõpuks reedel, 10. septembril 2021. Sellest võtsid osa nii eelmise kui ka üle-eelmise õppeaasta õpilased.

Koos külastati Helsingi kesklinnas olevaid suurepäraseid arhitektuurinäiteid. Ringkäik algas Helsingi Keskraamatukogust Oodist, mille unikaalne arhitektuur lummas õpilasi. Edasi jätkus matk Helsingi vanema arhitektuuriga – Saarineni Raudteejaamahoone ja Helsingi katedraali esisel väljakul ning treppidel. Sealt suunduti juba edasi Helsingi Biennaali ajutise paviljoni juurde ning nn. disainilinnaossa Punavourile, kus asub Soome arhitektuurimuuseum.

Pärastlõunane ringkäik läbis Kamppi ala – tutvuti kuulsa Kamppi kabeliga ja Amos Rex muuseumi välialaga.

Vaatluspraktika lõppes Helsingi kunstimuuseumis, kus olid väga põnevad näitused saksa ja soome kunstnikelt. Päikseline ja soe päev soosis meie pikka ja inspireerivat päeva koos uute teadmistega arhitektuurist ja kunstist.

Programmi koostas ja vaatluspraktikat viis läbi valikkursuse juhendaja Erik Joasaare.

Erik Joasaare, kunsti- ja arhitektuuriõpetaja