Koostöö Tartu Tervishoiu Kõrgkooliga

„Me õpime kõikjal“ põhimõtte vaimus väisasid TSG spordihuvilised gümnasistid valikkursuse „Tervislik treenimine“ raames 22.-23. märtsil Tartut.

Lektor Ivi Vahri käe all õpiti tervisliku toitumise põhitõdesid, spordivigastuste ennetamist ning treeningõpetuste alusid. Sellele järgnes lektor Marit Saluse juhendatud praktikum, mille raames läbiti kepikõnnitreening, tehti staatilisi venitusi, õpiti lihashooldust ja klassikalist masaaži.

„Tartu koolitus oli hariv kuna näiteks kepikõndi pidasin ma varem ainult ülekaaluliste ja vanurite teemaks. Nüüd on minu arvamus muutunud. Samuti massaaži tegemine oli väga mõnus ja elus vaja minev kogemus.“
Mardi Truus, 11.a

„Tartus koolitusel õppisime sportlase lihashoolduse põhitõdesid (rullimine, venitamine jne) ja erinevaid massaažitehnikaid, mida me ka reaalselt proovida saime. Soovitan kindlasti spordihuvilistel gümnasistidel järgnevatel aastatel antud koolitusest osa võtta.”
Henri Einard, 12.b

„Tartu Tervishoiu Kõrgkooli koolitus oli üks ägedamaid ja meeldejäävamaid ning meile kui sportlastele ka kasulikumaid, milles osalenud oleme.“
Liisa Neeme, 10.b

Nimetet valikkursus on osa noorkohtuniku ja abitreeneri moodulist, mille raames toimub koostöö lisaks Tartu Tervishoiu Kõrgkooliga ka Spordikoolituse ja -Teabe Sihtasutuse, Eesti Korvpalliliidu, Eesti Käsipalliliidu, Eesti Saalihoki Liidu, Eesti Sulgpalliliidu, Eesti Triatloni Liidu ja Eesti Olümpiakomiteega.