Läänemerest Saksa II astme keelediplomini

Erinevast rahvusest õpilased kohtusid Poolas

Kuus ühe keele kaudu ühendatud rahvust: 48 Läänemere maadest Eestist, Leedust, Lätist, Poolast ja Rootsist pärit õpilast, nende hulgas ka Maarja Neeme 12.b klassist, kohtusid 11.-15. septembrini keele- ja kultuurivahetuseks. Moto “Noored Läänemere regioonis” all valmistusid nad viis päeva Nieporetis (Poola) Saksa II astme keelediplomi (DSD II) eksamiks. Neid toetasid õpilased Lübeckist.

Keelelaagrit organiseeris ja viis läbi osa võtnud Läänemere maade Väliskoolivörgu büroo (ZfA) töörühm, seetõttu oli Eestist osalenud õpilaste saatjaks selle ainenõunik Eestis Sabine Langrehr.

Töö kõrvalt jäi ühise vabaajaprogrammi käigus piisavalt aega, et üksteist paremini tundma õppida ja kogemusi vahetada. Õpilaste jaoks oli kogu programm (ka reis Poolasse) muuseas tasuta. Ilus näide sellest, kuidas saksa keel liidab ja sildu ehitab.

Sechs Nationen – eine Sprache

Tekst: ZfA, Alexander Voss