Demokraatia haprust ei tohiks alahinnata

11.a klass diskuteeris Saksa Liidupäeva kauaaegse presidendi prof dr Norbert Lammertiga

19. septembril diskuteerisid 11. klassi õpilased professor Lammertiga teemal „Moodne populism ja selle mõju väitluskultuurile Eestis ja Saksamaal“. Juubeli „Konrad Adenaueri Fond 30 aastat Baltimaades“ raames kutsus Konrad Adenaueri Fond õpilased Laulasmaale Arvo Pärdi Keskusesse. Professor Lammert ei ole ainult Konrad Adenaueri Fondi president, vaid ta oli palju aastaid Saksa Liidupäeva liige ja president aastatel 2005-2017.

Põnev paneeldiskussioon, millest võtsid osa ka Kadrioru Saksa Gümnaasiumi õpilased, oli väga huvitav ja elav. Seejärel olid kõik osavõtjad kutsutud õdusale kohvipausile, kus õpilased professor Lammertiga vestlesid.

See oli kõigile osavõtjatele rikastav kogemus ja väga hea võimalus õpilastele oma suurepärast saksa keele oskust kasutada.

Südamlik tänu proua Sveta Paarule ja Konrad Adenaueri Fondile kutse eest sellele imetoredale üritusele!

Tekst ja fotod: Lorenz Frankenschmidt
Tõlge: Margit Tammekänd