Erasmus+ õpiränne MUN konverentsile Taanis

MUN delegatsioon9.- 13. novembril osalesid kuus meie kooli õpilast (10. ja 11. klass) Erasmus+ lühiajalises õpirändeprojektis Taanis Espergærde gümnaasiumis. Õpilased osalesid Taani õpilaste poolt organiseeritud ja korraldatud ÜRO-simulatsiooni konverentsil (EGMUN), millele eelnes aktiivne ettevalmistusperiood.

Meie koolist osalesid konverentsil Mark Anry Kriisa, Mark Nurmsalu, Mark Tjurlik (11.a), Ott Kahar, Victoria Roos (11.b) ja Stefany Härma (10.b) klassist. Õpilasi saatis MUN-valikkursuse õpetaja Lorenz Frankenschmidt.

Oma mälestusi konverentsilt kogetust annab edasi õpilasi saatnud õpetaja Lorenz Frankenschmidt.

“Sel aastal oli õhus palju elevust, kui iga-aastane Espergærde gümnaasiumi Model United Nations (EGMUN) konverents Taanis lõpuks 9. novembril algas. Kuus 10.b, 11.b ja 11.a klassi õpilast olid viimase kolme kuu jooksul oma konverentsil esindatavad rollid ette valmistanud ning soovisid innukalt esindada Gaboni riiki, kogeda uusi väljakutseid, kohtuda uute inimestega ning panna proovile oma oskused diplomaatide ja poliitiliste läbirääkijatena oma komiteedes. Olles määranud ennast esindama näiliselt tundmatut riiki nagu Gabon, näitasid meie õpilased, et ÜRO mudelorganisatsioonis pole oluline, kui suur on riik, mida esindatakse, vaid see, milliseid oskusi, argumentatsioone ja arutelusid suudetakse luua ja kuidas väidelda. Seetõttu oli seda enam rõõmustavam, et Victoria Roos ja Mark Anry Kriisa võitsid tänavusel EGMUNi konverentsil „Parima delegaadi“ nominatsiooni. Kohtusime uute inimestega, leidsime uusi sõpru ja õppisime selle käigus palju poliitikamaailma ja väitluskultuuri kohta.”

MUN delegatsioon

Erasmus+ kaasrahastus