Erasmus+ õpiränne Košice õpilaskonverentsile KOMUN

22.–24. märtsil 2024 toimus Košices, Slovakkias õpilaskonverents Kosice Model United Nations (KOMUN), kus meie koolist võttis osa 6 õpilast 10.a ja 11.b klassist.

Konverentsi esimene päev algas Košice Tehnikaülikooli raamatukogus toimunud avatseremooniaga. Delegaadid pidasid avakõned, mille järel mindi paneeldebattidele Košice tehnikaülikooli ehitusteaduskonda, kus peeti komisjoni istungid ning aruteludele ja lahenduste otsimisele pühendati neli tundi.

Konverentsi teisel päeval keskenduti peamiselt järgmisel päeval toimuva Peaassamblee resolutsiooni dokumentide tegemisele ja täiustamisele. Kõik kordasid oma eelmiste päevade komisjonide istungite ideid ja avaldasid arvamust. Pärast maitsvat lõunapausi ootas ees veel kaks komisjoni istungit, mille käigus peeti debatti ja harjutati väitlemist ning veedeti üksteise seltskonnas lõbusalt aega.

Konverentsi viimane päev toimus Košice Tehnikaülikooli Aula Maximas üldkogul. Iga komisjon esitas oma resolutsiooni dokumendid ja delegaatidel oli võimalus esineda sõnavõttudega resolutsioonide poolt või vastu. Esitatud kuuest resolutsioonidokumendist neli ratifitseeriti edukalt. Lõputseremoonia ajal autasustati iga komitee kolme parimat delegaati. Lisaks oli kohalolijatel au kuulata Košice omavalitsuse piirkonna esimehe Rastislav Trnka ja KOMUNi asepeasekretäri Dalma Sophie Mitríková kõnesid. Pärast üldkogu tehti grupipildid, jäeti sõbralikult hüvasti teiste konverentsi liikmetega.

KOMUN konverents Slovakkias ei olnud mitte ainult hariv, vaid ka lõbus. See oli koostööreis, mille käigus saadi väärtuslikke teadmisi rahvusvahelisest diplomaatiast, läbirääkimistehnikatest ja globaalsete probleemide keerukusest. Kaasahaaravate arutelude abil ja koostöös erineva taustaga eakaaslastega õpiti diplomaatia, kompromisside ja tõhusa suhtluse tähtsust keeruliste probleemide lahendamisel. Lisaks täiustati oma uurimisoskusi ja süvendati arusaama erinevate riikide seisukohtadest globaalsetes küsimustes. Kõik need teadmised tulevad meie kooli osalejatele väga kasuks, kuna juba aprillis toimub meie kooli MUNOT konverents, kus saadud kogemustega rikastatuna uusi arutelusid läbi viia ja konverentsi korraldamisele kaasa aidata.

Õpilasi saatsid MUN direktorid ja valikkursuse MUNOT õpetajad Alexander Voss ja Lorenz Frankenschmidt.

Erasmus+ õpiränne Košice õpilaskonverentsile KOMUN